banner851

banner614

5 AFGANLIYI KAÇAK ÇALIŞTIRDI

banner619

Merkeze bağlı Gölormanı Köyünde doğal ürünler üzerine faaliyet gösteren Taç Tarım adlı işyerine çalışma izni bulunmayan Afganistan uyruklu 5 kişiyi kaçak çalıştırdığı gerekçesiyle yasal işlem yapıldı.

banner846
Asayiş 26.05.2017, 15:18 28.05.2017, 18:06
9420
banner844

Olay, merkeze bağlı Gölormanı Köyünde doğal ürünler üzerine faaliyet gösteren Taç Tarım adlı işyerinde meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, Beyköy Jandarma Karakolu ekipleri, Tahsin Altun’a ait Taç Tarım adlı işyerinde pasaportu ve çalışma izni bulunmayan Afganistan uyruklu 5 kişinin kanuna aykırı olarak çalıştırıldığını tespit etti.

Ekiplerce yapılan kontrollerde çalışma izni bulunmayan Afganistan uyruklu şahıslar, İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilerek sınır dışı edildi. İşyeri sahibi Altun’a “göçmen kaçakçılığı” ve “çalışma olmadan yabancı uyruklu işçi çalıştırma” suçlarından yasal işlem başlatıldı.

Jandarma ekipleri iş yerinde kaçak işçi çalıştırdığı için Taç Tarım’ı Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) bildirdi. Çalışanlara dair kimlik bildiriminde bulunmadığı tespit edilen iş yerine çalışma izni bulunmayan işçileri çalıştırdığı gerekçesiyle para cezası uygulanacak.

Yorumlar (19)
ali 4 yıl önce
İşte yardımsever esnafımız, bunların mülteci kardeşlerimiz diye kucak açmalarındaki amaç, köle gibi üç kuruşa sigortasız uzun sürelerde çalıştırmak istemelerindendir, nakliye hammaliye ve inşaat sektörlerine bakılsın
2. Hasan 4 yıl önce
Bu konu bence haber niteliği taşımıyor, çünkü bu şekilde kaçak işçi çalıştıran birçok işyeri var. Bunu herkes biliyor zaten...
Ege 4 yıl önce
Her yerde var bnlar madem bu işe girdiler temizlesinlr bakın neler çıkıyor meydana sırf iş verrn az masş vermk için bunları tercih ediyo yakında biz kndi yerimzde işsiz kalcaz :)
DÜZCELİ 4 yıl önce
NEREDE İSE AZINLIK OLDUK HALA KAÇAK AFGANLI VARMIŞ MEMLEKET KAYNIYOR HABERİNİZ YOK. HADİ ORADAN GÜYA BİR İŞ YAPTILAR.
Millet 4 yıl önce
Sanki millet çalıştırdığı işçinin sigortasını ödüyor önce merkezdeki iş yerlerini basın.. Hersey usulü sıra buna geldi.iş merkezlerini dolaşın kaç kişi sigortalı işçi çalıltırıyor
serdar 4 yıl önce
cok buyuk iş yaptılar sanki amerikayı yenıden keşfettınız gıdın arastırın ne kadar usulsuz calışan ve calıştırılan var
Duzceli hemsin esnafi. 4 yıl önce
Taç tarıma ve o muhtarın ceza kesilmesi bence.köylerde muhtarın haberi herşeyden vardır.işin içinde muhtarda vardır kesin.ağır ceza alsinlarki diğer firmalara göz dahi olsun.ak parti muhtarlarina güveniyordu ışte sonucu.
Duzceli 4 yıl önce
Kardeşim Düzce'de herkes çalıştırıyor çalıştırmayan adamı var piyasaya allak bullak ettiler afganlılar bir Suriyeliler için nereye gitsem Bunlar ne Sigorta var ne bir şey
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın