banner851

banner955

7 SENEDİR PKK ADINA SÖZDE ‘VERGİ’ TOPLUYORLARMIŞ!

Düzce merkezli düzenlenen PKK/KCK operasyonunda terör örgütü üyelerine gönderilmek üzere mevsimlik tarım işçileri ve inşaat işçilerinden sözde vergi adı altında haraç toplayan örgüt üyelerine yönelik 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahısların, Düzce İl Jandarma Komutanlığı’nda işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Asayiş 04.04.2022, 10:55
7391
7 SENEDİR PKK ADINA SÖZDE ‘VERGİ’ TOPLUYORLARMIŞ!

Düzce’de, PKK / KCK terör örgütüne finansman sağlayan, terör örgütü üyelerine gönderilmek üzere mevsimlik tarım işçileri ve inşaat işçilerinden sözde vergi adı altında haraç toplayan örgüt üyelerine yönelik Düzce merkezli eş zamanlı operasyon düzenlendi. Akçakoca ve İstanbul’da tespit edilen adrese düzenlenen operasyonda, toplam 16 kişi gözaltına alındı. 

Terör kampına gidip sözde yardım sorumlusu olarak görevlendirilmişler

2014’te PKK/KCK, PYD/ YPG ve DEAŞ silahlı terör örgütleri arasında Suriye’de yaşanan çatışmalar sebebiyle bölgenin yeniden yapılandırılması amacı ile ülke genelinde PKK sempatizanlarınca Kobani’ye sözde yardım kampanyası kapsamında Düzce’ye bağlı Akçakoca ilçesinde ikamet eden bazı şahısların terör örgütünün Irak'ın kuzeyinde bulunan kamplara giderek örgüt tarafından Düzce’de sözde yardım sorumlusu olarak görevlendirildiği ortaya çıktı.  

Sözde vergilendirme!

Söz konusu şahısların, 2015 yılı ve sonrasında Kobani’ye yardım adı altında mevsimlik tarım işçileri, inşaat işçileri başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden çalışmak için Düzce’ye gelen vatandaşlara tehdit ve şiddet kullanarak sözde yardım adı altında “vergilendirme” yaparak terör örgütü adına para toplandığı tespit edildi.

Teröre desteğe dernek kılıfı

Şüphelilerin terör örgütü adına yapmış oldukları vergilendirme faaliyetlerini legal bir zeminde daha rahat yürütebilmek adına kurmuş oldukları “KARDER Derneği” bünyesinde gerçekleştirdikleri ortaya çıkıt. Toplanan paraların şüpheliler tarafından bizzat Hakkari, Diyarbakır, Batman ve Van illerine giderek PKK/ KCK terör örgütünün Irak-Hakurk-Kaniras bölgesinde sözde lojistik sorumluları ile irtibat kurarak elden teslim ettikleri yönünde bilgiler elde edildi.

Akçakoca’da 14, İstanbul’da 2 gözaltı

Elde edilen bilgilerin ardından Düzce Cumhuriyet Başsavcılığının talimat ve koordinesiyle Düzce İl Jandarma Komutanlığı harekete geçti. 6415 sayılı Terörizmin Finansmanın Önlenmesi Kanunu’na muhalefet suçu ve PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma suçunu işlediği tespit edilen Düzce/Akçakoca ilçesinde 14 ve İstanbul ilinde 2 olmak üzere toplamda 16 şüpheliye yönelik araç, ev, işyerinde bugün eş zamanlı terör operasyonu gerçekleştirildi.

Örgütsel dokümanlar ele geçirildi

Şüphelilerin araç, ev, işyeri ve eklentilerinde yapılan aramada ele geçirilen örgütsel doküman, dijital materyal ve makbuzlara incelenmek üzere el konuldu.  Arama ve el koyma işlemlerinin ardından 16 şüpheli gözaltına alınmış olup İl Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin tamamlanmasının müteakip Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceği öğrenildi.

banner844
Yorumlar (10)
Halk.. 6 ay önce
Dovizdeki patlamayla benzindeki patlamayla multecilere boynuzluk yapmakla en buyuk hain kim..alin ammpulunuzu düsunun..yuzuklerin efendilerinn köleleri hobbitler.
akçakoca81 6 ay önce
akçakocanın ekmeğini ye birde hainlik yap bide burda hemşerilerim bunlara iş veriyor yazık
İstanbul'daki Düzceli 6 ay önce
Bu habere yorum yapan arkadaşların yorumlarını beğenmeyen vatan hainlerini IP numaralarından tespit edilip paketlenmesi lazım gizli vatan hainleri bunlar uyanık olmamız lazım PKK DHKPC FETÖ Tespit ettiğiniz kişilere acımayın onlar çünkü acımıyor
can 6 ay önce
DÜZCEDE HER KIM BUNLARA GÖZ YUMDUYSA 7 SENEDIR ONLARADA HESAP SORACAN BU VATAN HAINLERINE
Yazıklar olsun, halen yet 6 ay önce
Önce Akçakocayı Akçakocalılar bilecek koruyacak, devlet her kişinin başına polis dikemez. O hainlere ev veren, yer yurt satan devletmidirki, yetkililer şimdiye kadar neredeydi, diyorsunuz anlamadım, heleki kendi milletinin dışında birileri yer yurt edinmek için geldiğiňde etraflıca soruşturulması alım satım.yapılmazdı bunu eskiler iyi bilir, eskiler dediğimde 80 li yıllardaki ve öncesi eskiler, 80 lerden sonra malesef para hırsı herşeyin önüne geçti ve sonuç bugünkü olaydır, herkes hatayı önce kendinde arayacak.
Hakan 6 ay önce
Bunlara düzecede ev veren iş veren yerleşmeleri için zemin hazırlayanlara YAZIKLAR olsun
Alnımız ak ! 6 ay önce
Yarın bende iftiraya uğramam sanmayın yıllarca derneğin yemeklerine katılıp şehit cenazesinde beraber bayrakla gezdiniz aynı acıya üzülüp aynı sofrada yemek yediniz utanın bu yorumlara aklandıklarında çarşıda pazarda yüzünüz kızarır umarım birine iftira atmak en kolayı zor olan bu Ramazan ayında bu yaşatılanların hesabını vermek boğazımdan hiçbir kansızın lokması geçmedi hiçbir kansıza da ailemin bir kuruş rızkı girmedi memleketim Akçakoca derdim helal etmiyorum hakkımı devletin polisi savcısı hainlerin cezasını versin adımızı karıştıranlarında Allah bin belasını versin bu ülkede benim ülkem memlekette benim memleketim akçakocaya bit gram faydanız olmamışken klavyeden adamlık yapmayın insan olun
Semih 6 ay önce
Bu Ulke Nasil Ne zaman kalkinir?Hdp.chp.pkk .solculari.ataistlerin koministlerin surecen.kafalarini ezecen.ozaman bu ulke ucar Be Ucar..
Akçakocalı 6 ay önce
Akçakoca gibi şirin bir ilçede hainler alçaklar kol geziyor yetkililer şimdiye kadar görmemiş çok yazık
işadamı 6 ay önce
Allah'ını,vatanını seven şu hainlerin isimlerini ve eşgallerini yayınlasın,Akçakoca'da bilmeden belkide bu yaratıklara insanlarımız yardımcı oluyordur.Ne olur yayınlayın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
parçalı az bulutlu