banner851

banner955

9 ÖĞRENCİ HASTANELİK OLMUŞTU

Cumayeri Avlayan Köyü’nde bulunan İlhami Reyhan Turan Ortaokulu’nda eğitim gören 9 öğrenci böcek ısırığı iddiasıyla kaşıntı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Talihsiz olayla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Yapılan tetkikler sonucunda herhangi bir zehirlenme vakası olmadığı, allerjik bir reaksiyon olduğu tespit edilmiştir” denildi.

Asayiş 20.03.2018, 12:11 21.03.2018, 15:08
6605
banner1032

Cumayeri Avlayan Köyü’nde bulunan İlhami Reyhan Turan Ortaokulu’nda eğitim gören 9 öğrenci beden eğitimi dersi kapsamında okul bahçesinde etkinlik yaparken iddiaya göre ağacın altında oyun oynadıkları sırada böcek ısırığına maruz kaldı. Öğrencilerde kaşıntı şikayeti ve vücutlarının çeşitli yerlerinde görülen kızarıklık ve kabarma üzerine okul yönetimi tarafından 112 Acil Servis ekiplerine haber verildi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.9 öğrenciden 6’sı Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne, 3’ü ise Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaşanan olayla ilgili inceleme başlatıldı.“Allerjik bir reaksiyon”
Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce talihsiz olaya ilişkin yapılan açıklamada, “İlhami Reyhan Turan Ortaokulu'nda 6. sınıf öğrencisi 9 kişi okul bahçesinde Beden Eğitimi dersinden sonra okulun arka bahçesinde bulunan çam ağacının altında dinlendikten sonra kaşıntı şikâyetiyle okul idaresine başvuruyor. Okul idaresi okula ambulans isteyerek durumu sağlık kuruluşuna iletiyor. Öğrencilerimizin 6'sı Düzce Devlet Hastanesi acil, 3'ü Tıp Fakültesi Çocuk acil bölümüne götürülmüştür. Yapılan tetkikler sonucunda herhangi bir zehirlenme vakası olmadığı, allerjik bir reaksiyon olduğu tespit edilmiştir. Doktorlar ile yapılan görüşmelerde herhangi bir sıkıntı olmadığı beyan edilmiştir” ifadelerine yer verildi.


Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (6)
Ekip 5 yıl önce
Sağlık ekiplerine teşekkürler. Fakat 9zundada birden aynı rahatsızlıklar çıktıysa o böcekleri ve o bahçeyi tekrar gözden geçirsinler.
Dilek 5 yıl önce
Çocuklarımıza geçmiş olsun Allah şifalar versin
sevil 5 yıl önce
çok geçmiş olsun
112 5 yıl önce
böcek ısırığı için çok sayıda ambulans çıkıyor ne memleket yahu
Holygan 5 yıl önce
bence uygun bir durum
cok sayida olmasida iyidir tedbir amacli, ama tabiki senin düsüncelerin ile Allah c.c. vermesin cocuklarimiza birsey olsa, neden yeterli ambulans yok derdin....
Cumayeri 5 yıl önce
Gecmiş olsun cocuklarimiza
15
parçalı bulutlu