banner851

banner955

935 KİLO SAHTE BAL VE PEKMEZLE YAKALANDI

Emniyet, zabıta ve tarım müdürlüklerinin ortak çalışması sonucu Çankırı’dan araca yüklenip Düzce’ye getirilen ve ‘bal ve pekmez’ diye halka satılmak istenen ürünlerin ‘şurup’ olduğu ortaya çıkarıldı. Toplam 935 kilogram sahte bal ve pekmez yakalayan ekipler, ürünlere el koydu.

Asayiş 09.01.2022, 14:40 09.01.2022, 16:35
4260
935 KİLO SAHTE BAL VE PEKMEZLE YAKALANDI

Düzce’de şüphe üzerine durdurulan araçta sahte bal ve pekmez ele geçirildi.

Merkez Şaguç Köprüsü üzerinde bir aracın yükünün fazla olmasından şüphelenen Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ç.B. idaresindeki aracı durdurarak içerisinde arama yaptı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Düzce Belediyesi zabıta ekipleri, kavanozlar içerisinde satışa hazır halde araca yüklenen ürünlerin menşeinin bulunmadığı, etiketlerinin olmadığı ve son kullanma tarihlerinin yazmadığını tespit etti. Bunun üzerine sürücü Ç.B. ile araç zabıta karakoluna alındı. Yakalanan şahıs araçtaki ürünlere önce” bal ve pekmez” ardından da “şurup” diyerek çelişkili ifade verdi.

Zabıta karakoluna çağrılan Düzce İl Tarım Müdürlüğü ekipleri ele geçirilen ürünlerin analizi için numune aldı. Analiz sonucunda, kavanozlarda sahte bal ve pekmez olduğu tespit edildi.

Çankırı’dan getirildiği ve Düzce’de satılmak istendiği üzerinde durulan toplam ağırlığı 935 kilogram olan bal ve pekmezlere el konuldu.

Yorumlar (3)
Vatandaş 12 ay önce
Keşke takip devam etseydi kimler alım yapacaktı bizde esnaf diye gördüğümüz ama esnaf olmayan kişileri tanımış olurduk
memur 12 ay önce
Sayın.Em.Müd.Büyük market yanlarında 16 17 20 yaşlarında delikanlılar dolanıyor.İnsanlardan birşeyler istiyorlar.Sanki uyuşturucu içmişler gibi.Korkuyoruz.Biraz dikkate alsanız.Merkezdeki Carrefourun ordalar sonra oradaki parkda saklanıyorlar..lütfen dikkate alın..
Devlet nerede.? 12 ay önce
Gıdada Fiyatlar böyle yükseldikçe Düzce gibi ekonomisi düşük yerlerde bu terör bitmez kardeşim. Büyük marketler bile DÜZCEde yüksek fiyat uyguluyor. DUR DİYEN YOK.
Yeni Sayımız