banner851

banner614

"AJANSIN SERVİS ETTİĞİ BİLGİLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

banner619

D-100 Karayolu Öztürkler Kavşağı mevkiinde yapılan denetim esnasında yasağı delip sokağa çıkan bir korona hastasının terleyince yakalandığı yönündeki ajans haberinin yanlış bilgiler içerdiğini bildiren ailesi, haber merkezimize açıklama gönderdi.

banner846
Asayiş 15.04.2021, 22:35 16.04.2021, 12:18
5549
banner844

Öztürkler Kavşağı'nda yapılan kontroller sırasında durdurulan bir araçta bulunan korona hastası O.K. hakkında ailesinden bilgilendirme geldi.

Ajans tarafından 'Korona hastası denetim sırasında terleyince yakayı ele verdi" şeklinde servis edilen haberin gerçeği yansıtmadığını ifade eden korona hastası O.K.'nın oğlu İ.K. haber merkezimize şu bilgilendirmeyi gönderdi: "Böbrek ve kalp hastası olan babam koronavirüse yakalandı. Kendisinin kullandığı ilaçların korona tedavisinde kullanılan ilaçlarla etkileşim haline geçip vücuduna zarar verebileceğinden endişe ettiğimiz için filyasyon ekibiyle irtibata geçtik.

Sağlıkçılar tarafımıza kan tahlili sonucu tedavinin şeklinin belirlenmesinin doğru olacağı bilgisini verdi. Bunun üzerine babam O.K.'yı filyasyon ekibinin bilgisi dahilinde kan vermesi için hastaneye götürürken aracımız denetim sırasında durduruldu. Kardeşimin evden çıkarken polise bilgi vermemesi nedeniyle bir süre gerekli mercilerden teyit alınması için beklenmiş ve kontrol yapan polislere durum sakince izah edilmiştir. Durumun doğruluğu anlaşılınca hastaneye gitmemize izin verilmiştir. Bahsedildiği gibi terleme sonucu yakalanma söz konusu değildir." 

Yorumlar (7)
aitor 4 ay önce
asparagas buraya kadar!
Düzceli 4 ay önce
Çok Geçmiş olsun inşAllah yakın zamanda sağlığına kavuşur. Haberciliğin güzel bir örneği olmuş bu açıklamanın yazılması tebrikler.
emr 4 ay önce
Bol keseden sallayan habercilik bravo. Şimdide cevap hakkı tanındığı için alkış tutmamız mı gerekiyor
. 4 ay önce
Temaslı bile test yaptırmak için evinden çıkamıyor. Bunu "öyle değilmiş" diye servis etmişsiniz.
. 4 ay önce
Kimin bilgisi dahilinde çıktılarsa; görevden alınması dileğiyle.
Melek 4 ay önce
Haberin doğruluğunu teyitleşseydi ve sonra haberi ona göre şekillendirseydi eyvAllah. Öncü artık sadece karalama yapıyor ha birde reklam.
geçmiş olsun 4 ay önce
Hastaya geçmiş olsun. Aileye cevap hakkı tanıdığı içinde Öncü habere tebrikler.