banner851

banner955

ALKOL YASAĞINDA İLK CEZALAR GELDİ!

Düzce Valiliğinin umuma açık alanlarda alkol alınmasını yasaklanmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Düzce’de ilk cezalar verildi. 55 kişiyi sorgulayan ve 27 aracı kontrol eden ekipler, 3 kişiye toplamda 681 TL para cezası uyguladı. ‘Kumar ve tombala’ oynatılmasının engellenmesi amacıyla gerçekleşen asayiş uygulamasında ise şans ve talih oyunu oynatan 6 adet makineye el konuldu.

Asayiş 17.06.2017, 10:01 18.06.2017, 10:38
3827

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin toplumda huzur ve asayişi sağlamaya yönelik çalışmaları sürüyor. Dün saat 22.00 - 01.00 saatleri arasında Türkiye genelinde eş zamanlı olarak kumar ve tombala oynayanların engellenmesi ve kumar organizasyonları yapılan yerlerin tespit edilerek sorumlular hakkında adli ve idari işlem yapılması için gerçekleştirilen uygulama kapsamında Düzce’de 39 iş yeri kontrol edilerek 275 kişi sorgulandı.

Yapılan sorgulamalarda, 1 şahsın vergi kanununa muhalefetten arandığı ve 3 yıl kesinleşmiş hapis cezasının olduğu, 1 şahsın nafaka yükümlülüğüne uyumamaktan 3 ay hapis cezasının olduğu tespit edildi. 5 iş yerinde 2 adet sigaramatik, 2 adet şarjmatik, 2 adet sakızmatik adı altında şans ve talih oyunu oynatan 6 adet makinaya ve içerisinden çıkan 14 paket sigara ile 764 TL paraya el konuldu.
Bir eğlence mekanında 8 kişiye kapalı alanda sigara içmekten toplam 872 TL idari yaptırım kararı tebliğ edildi. Bir işyerine ruhsata aykırı çalıştığından tutanak tanzim edilirken bir işyerine de mesul müdür olmadığından tutanak tanzim edildi.                       

Alkol yasağında ilk cezalar geldi
Düzce Valiliği tarafından alınan karar ile umuma açık alanlarda, araçta ve dışarıda alkol alınmasının yasaklanmasının ardından ilk cezalar verildi. Jandarma ve Polis ekipleri tarafından Kalıcı Konutlar Bayraktepe-Seyirtepe ve Kent Ormanı gibi umuma mahsus alanlarda saat 23.00 ile 01.00 arasında yapılan denetimde 55 kişi sorgulandı ve 27 araç kontrolü ve araması yapıldı. Kent ormanı içerisinde 3 kişiye açık alanda alkol almaktan toplamda 681 TL para cezası uygulandı.

Ekipler, uygulamaların devam edeceğini bildirdi.

Haber: Y.SEVER

banner844
Yorumlar (11)
Yapın 5 yıl önce
Siz içki içen birine kızınızı verirseniz onun çocuğu ( içki içen insanların %90'ninin çocukları) babasını geçecek ve daha da ileriye gidecektir. Dün oruç tutmayıp Evde yiyip içen ve tutanlara saygı duyan insanların çocukları bunlarDüşündeli
Kalici konutlar 5 yıl önce
Aliyosunuz alkolu oralardan sonra sikayet ediyorsunuz tabi ya
Ejder amca 5 yıl önce
Hele şu Nalbantoğlundaki büfe yokmu adam tezgahı tam kurmuş
Birisi 5 yıl önce
Yazıklar olsun öyle insanlara bu insanları Bizler yetiştiriyoruz tek açığımız imanı zayıf insanlar yetiştiriyoruz ve topluma sarılıyoruz onlar yarın bizim çocuklarımız da olabilir duyarlı olalım lütfen
Yasin 5 yıl önce
Valiliğin önünde içiceim
Şampiyon besiktas 5 yıl önce
Vatandas kardes içkinin Ramazanı olmaz haram her zaman haram içki içeciğine zikkim icsin köpekler
Yazık ya 5 yıl önce
Eskiden insanlar oruç tutmaz gizli kapaklı yerlerde yer içerlerdi. Oruç tutmak bir yana artık ramazan da içki içer oldular Allah bunların hepsini ıslah etsin.
Fevzi 5 yıl önce
Fevzi çakmaktaki kyk yurdunun altındaki büfede içki satıp karşıdaki fındıklıkta içiyorlar güpegündüz arz ederim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız