banner851

banner614

ARINÇ'A HAKARET DAVASI

banner619

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, hakkında açılan bir dava kapsamında geldiği Bolu'da duruşmaya katıldı. Duruşmanın ardından gazetecilere açıklamada bulunan Arınç, "İmdat Aslan isimli bir kişinin hakkımda açtığı bir dava için geldim. Kendisine hakaret ettiğimi ifade etmiş ve davacı olmuş. Bugün duruşma görüldü. Hem Bolu'yu hem adliyeyi ziyaret edeyim ve mahkemede bizzat bulunayım diye düşündüm." dedi. Arınç, referandum ile ilgili soruya ise cevap vermedi.

banner846
Asayiş 13.04.2017, 15:39 13.04.2017, 15:47
2410
ARINÇ'A HAKARET DAVASI
banner844

TBMM eski Başkanı ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında Bolulu gazeteci İmdat Aslan'a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında açılan davada ifade vermek için Bolu'ya geldi. Arınç, Bolu'da bulunan bir yerel gazetede köşe yazarlığı yapan İmdat Aslan'ın kendisi hakkında açtığı "hakaret davası" kapsamında Bolu 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada sanık olarak dinlendi.

Basın mensuplarının alınmadığı duruşmanın ardından açıklamada bulunan Arınç, İmdat Aslan'ın kendisi hakkında dava açtığını ifade ederek, "Dava için geldim. Kendisine hakaret ettiğimi ifade etmiş ve davacı olmuş. Bugün duruşma görüldü. Daha önceki günlerde gelememiştim. Bugün hem Bolu'yu hem adliyeyi ziyaret edeyim ve mahkemede bizzat bulunayım diye düşündüm. Duruşma gayet güzel geçti. Taraflar savunmalarını söylediler. Hakim de karar vermek üzere davayı Mayıs ayına erteledi." dedi.

Arınç, 16 Nisan'da sandık başına gidilecek Anayasa Değişikliği Referandumu ile ilgili basın mensuplarının yönelttiği soruya ise cevap vermedi.

Yorumlar (2)
kenan 4 yıl önce
eyy gidi bülent arınç bir kişi ile geziyor en son gördüğümde görevdeydi ve yanında en az 50 tane adam vardı pervaneydiler etrafında ah koltuk sen nelere kadirsin.
yorumsuz.. 4 yıl önce
Dava arkadasi oldugu icin hayir diyememis ama referandumda kesin hayir der.