banner851

banner614

ASAYİŞ ÖN PLANDA

Sağlıkta şiddetin önüne geçebilmek için hastanede polislerin yanı sıra jandarma da görev yapmaya başladı. 24 saat kamu hastanelerinde görev yapacak jandarma ekibi, olası şiddet olayında polise destek verecek.

banner619
Asayiş 30.07.2018, 10:07 30.07.2018, 17:51
1779

Son zamanlarda hastane acillerinde meydana gelen doktora darp, şiddet gibi olaylar nedeniyle tedbirler alınmaya devam ediyor. Sağlıkta yaşanan şiddet ve saldırıların önlenmesi için bir dizi önleyici tedbirler alınmaya başladı.

Sağlık Sendikaları ve Tabip Odaları sağlıkta şiddetin önlenmesi için biran önce gerekli cezai müeyyide ve gerekli tedbirlerin alınmasını talip ederken, artık kamu hastanelerinde görevli hastane polislerinin yanı sıra polis ile birlikte jandarma da görevlendirildi.

Samsun’da 3 gün önce başlayan uygulamaya vatandaşlardan tam destek geldi. Hastane polislerinin yanında 1 rütbeli jandarma personeli ile 1 er görev yapıyor. Herhangi şiddet olayında ise polisle birlikte hareket edecek olan jandarma personeli 24 saat kamu hastanelerinde görev yapmaya başladı.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (11)
Düzce li 3 yıl önce
Bence düzce Atatürk Devlet hastanesini ve acîlini sık sık denetleme gerekiyor hepsi dayaklık acil in hemşireleri bi işe yaramıyor hastalarla ilgilendiklerini mi sanıyorsunuz insanlar icerde hemşireler dışarda sigara içme derdinde
Ercan 3 yıl önce
Öncelikle sağlık konusunda hastanedeki doktor sayılarını bir gözden geçirin acil. De 1doktor var 1 saatte 4 hasta bakıyor ilgililere duyurulur.sonra sağlıkta siddetten bahsedelim.
Faruk 3 yıl önce
Güvenlik koydunuz ama beline silahı geçtim biber gazı veya şok cihazı kullanması bile yasak adam napcak doktor yerine dayakmı yicek isterseniz ordu koyun bi işe yaramıcak
Serdar 3 yıl önce
özel harekat az kalır cahil düzceye
Giresun 3 yıl önce
Hastayada kod verilsin.
Senol 3 yıl önce
Tamamen saçmalıktan başka bişey değil bu işler jandarma polis taburu kursanda engellnemez doktorlarında hasta yakınlarına karşı hassas olmadı lazım vatandaşında doktora karşı saygılı olmadı lazım
Aa 3 yıl önce
Beyaz kod gelişigüzel verilirse?
Bb 3 yıl önce
Verilmez tasalanma
VATANDAŞ 3 yıl önce
Zaten hastane yeterince kalabalık, bi de Jandarmayı sokun; iyice izdiham olsun....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın