banner851

banner614

ASILI HALDE BULUNDU

banner619

Düzce Merkez’de Asar Deresi kenarında ağaçta asılı halde bulunan kuş yoldan geçen vatandaşlar tarafından fark edilerek müdahale edildi. Asılı halde olan kuşu fark ederek haber merkezimize ulaşan Doğukan Oral mikrofonlarımıza yaptığı açıklamada ‘Gördüğüm olay karşısında şaşkınlık içerisindeyim. Bu insanlık dışı bir hareket’ ifadelerinde bulundu.

banner846
Asayiş 18.08.2019, 13:15 19.08.2019, 18:54
17484
banner844

Asar Deresi kenarında arkadaşlarıyla beraber yürürken ağaçta asılı halde kuş gören Doğukan Oral asılı olan kuşu önce oyuncak sandı daha sonra gerçek olduğunu anlayınca ipi kopardıktan sonra haber merkezimize ulaştı.

"Bu insanlık dışı bir hareket"

Gördüğü manzara karşısında şaşkınlık içerisinde kalan Oral, o anları şu cümlelerle ifade etti:

“Bugün gördüğüm olay karşısında şaşkınlık içerisindeyim. Bu insanlık dışı bir hareket. Böyle bir şey yok. Böyle hayvanı asılı bir şekilde gördüm kanım dondu. Böyle bir şey olamaz dedim. Yolda yürüyordum yanımda da bir iki kişi vardı bir baktım hayvan asılı. Ya dedim bu oyuncak mı gerçek mi? Hayvana dokunduktan sonra gerçek olduğunu anladım. Ondan sonra hemen ipten koparayım dedim ama ipin uç tarafına baktım bu hayvan ipte takılı kalmamış. Resmen üstten bağlanmış ip boynundan dolanmış hayvanı o şekilde öldürmüşler. Bu insanlık dışı bir hareket. Ben bulduğumda hayvan yaşamıyordu, ölmüştü. Hatta şuan da çürümeye başlamış. Bu hayvan rahat 2-3 gün veya daha fazladır duruyor. Bunu kimse oradan almamış işin kötü tarafı da bu.""Hayvanlara sahip çıkalım"

Konuşmasında herkesin duyarlı olması gerektiğini vurgulayan Doğukan Oral şöyle devam etti:

“Bunlar da bir can. Bununda belki annesi babası var. O kadar basit değil bu işler. Onlar Allah’ın sessiz kulları. Yazık günah… Diyecek bir şey yok. Herkes duyarlı olsun. Bunların nesli tükenecek, çoluğumuz çocuğumuz herkes görecek bunları. Hayvanlara sahip çıkalım.”Duyarlı vatandaş Doğukan Oral, ağaçta asılı halde cansız bedenine ulaştığı kuşu yol kenarında bulunan alanı kazarak toprağa gömdü.

Haber: H. DURNA
Görüntü: T. AKARSU

Yorumlar (14)
Yagmur 2 yıl önce
İnşAllah oda o kus gibi
Cumayeri 2 yıl önce
Ya böyle bişey nasıl yapabiliyorlar anlamıyorum . Yureksiz öyle gücü kuşa ,hayvanlara yeter yiyosa insanlara yapsın
Hhh 2 yıl önce
Hemen bulunsun bunu yapan yarın bı gün aynısını insanlar a da yapar aşağılık
İnsansı 2 yıl önce
İnsan olmak ve insan kalabilmek de erdem istiyor.
Kardeşimize teşekkür ediyorum.
Düzce halkı adına da bu durum için tekrar utancımızı ifade etmek istiyorum.
Yakışmadı !
. 2 yıl önce
Civari gören kameralar incelenip işlem yapılmalı bence
Ayşe 2 yıl önce
Nadir görülen bir agackakan kusu 15 gün kadar once evimin balkonunan gordum o kafar güzellerdiki komşularımla hayran kaldık nasıl kiyabildi inanilir gibi degil bulunup cezalandirilmasoni çok isyerim bugun kus yarın insan ruh hastası pislik
Hami 2 yıl önce
Kendini assaydı keşke,nasıl kıymış güzelliğe
Yorumcu 2 yıl önce
Arkada baskanimizin resmi var akillara bu bir mesajmi diye gelmiyor degil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28°
az bulutlu