banner851

banner614

“ASKERE GİDECEĞİZ, PARAMIZ YOK” TİYATROSUNU ZABITA BOZDU

Düzce'de özel otomobilleri ile il dışından gelerek "Askere gideceğiz ama durumumuz yok" bahanesiyle vatandaşlardan para toplayan 6 kişinin yalanını zabıta ekipleri ortaya çıkardı. Vatandaşların duygularını sömüren şahıslar hakkında tutanak tutulurken, topladıkları paralara da el koyuldu.

banner619
Asayiş 28.05.2021, 12:16
1834
“ASKERE GİDECEĞİZ, PARAMIZ YOK” TİYATROSUNU ZABITA BOZDU

Düzce dışından gelerek vatandaşların duygularını sömürenlere yenileri eklendi. Çöpten yiyecek toplayanlardan, dernekçilik adı altında vatandaşları rahatsız ederek para isteyenlere kadar çok çeşitli yöntemler uygulayan duygu sömürücüleri, bu kez de “Askere gideceğiz ekonomik durumumuz yok” diyerek vatandaşlardan para toplamaya başladı. 6 kişinin esnafı askere gitme bahanesiyle gezerek para topladığı bilgisini alan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, takibe aldığı şahısları suçüstü yakaladı.

Atatürk Bulvarı, Gaziantep Caddesi, Spor Sokak üzerinde para topladığı tespit edilenleri yakalayan zabıta ekipleri, şahısları Manisa plakalı araçlarıyla birlikte Zabıta Müdürlüğü’ne götürdü. Burada yapılan aramada şahısların topladıkları 960 TL’ye encümen kararıyla el koyan zabıta ekipleri, ayrıca şahıslar hakkında da tutanak tuttu.

Vatandaşları da duygu sömürüsü yaparak para toplayanlara karşı uyaran ekipler, her türlü para toplama vakasında Belediyenin 153 hattına ihbar yapılabileceğini belirttiler.

(İHA)

banner844
Yorumlar (6)
Alikamil 4 ay önce
Açız tiyatrosu gişede başarılı
Aynı seneryodan devam.
81 düzce 4 ay önce
Bana da dediler askere gidiyoruz kolonya seker tutmaya çalıştılar. Ben de hayırlı teskereler dedim. Sizi askerde çok dayak yersiniz dedim geçtim.
Düzceli 4 ay önce
İnsanların iyi niyetini suistimal ediyorlar dikkatli olun
Düzceli 4 ay önce
Evveli gun ziraat bankasinin orada da bi genc kiz vardi acim die soyluyodu.
kiiiii 4 ay önce
banada şeker tuttular para istediler ama param yoktu..
Doğru Bilgi Lütfen 4 ay önce
Adamlar çoban kavşağında kolonya ile beni duş alır gibi zorladıkları için ben sinirlenip ben 153 ü aradım. Plakasına kadar verdim. Nereden haberleri olacak başka