banner851

banner614

ATM’DE YAPIŞKANLI TUZAK!

banner619

Şehir merkezinde para yatıracağı ATM’deki yapışkanlı düzeneği fark eden vatandaş, internetten izlediği video sayesinde dolandırıcılık yöntemiyle karşılaştığını anlayarak polise haber verdi.

banner846
Asayiş 26.10.2017, 18:40 28.10.2017, 11:59
7353
banner844

Olay, Kültür Mahallesi Mehmet Akif Caddesi üzerinde bulunan Düzce Belediyesi’ne ait emzirme kabinindeki özel bir bankanın ATM’sinde meydana geldi. Arkadaşıyla birlikte ATM’ye para çekme giden Sefa Arıkan isimli vatandaş banka kartını cihaza takmak istedi. Arıkan’ın arkadaşı ATM’de düzenek olduğunu fark etti. Dolandırılmamak için düzeneği yerinden çıkaran Arıkan, durumu polis ekiplerine bildirdi.

Dikkati sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu
İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, durumun dolandırıcılık vakası olduğunu ortaya çıkardı. Yapışkanlı düzeneğin ATM'den çıkarılmasının ardından çekmek istediği parayı alan Arıkan, dikkati üzerine dolandırılmaktan kurtuldu. Olay yeri inceleme ekipleri, yapışkanlı düzeneği incelemek için emniyete götürürken, polis ekipleri de düzeneği kuran şahıs ya da şahısların yakalanması için çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.Düzeneği fark eden Arıkan, “ATM’ye para yatırmak için geldim. Arkadaşım düzenek olduğunu fark etti. Düzeneği çıkardık. Zaten yeni yapıştırılmış oldu belli oluyor. Polis ekiplerine haber verdim. Daha önce internetten izlediğim video sayesinde düzenek olduğunu anladım. ”dedi.

Yapışkanla ATM’ye yerleştiriyorlar
Son zamanlarda bankamatiklerde sıkça görülen ve birçok vatandaşın bu düzenek yüzünden dolandırıldığı sistem de dolandırıcılar, ATM’ye yapışkanlı bir düzenek yerleştiriliyor. Banka kartı ATM'ye yerleştirildiği sırada düzenek kart bilgilerini kopyalıyor. Kullanıcı, eğer hiçbir şeyin farkına varmazsa ATM önünde ayrılıyor. Düzeneği yerleştiren kişiler gelip kart bilgileri ile hesaptaki paraları alıyor.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (12)
vatandaş 4 yıl önce
ATM lere takılı olan kameralar ne işe yarıyor acaba????
ipsiz 4 yıl önce
Al işte dolandırıcılık, hırsızlık, gasp, tecavüz bu kadar meşru olabilirdi. İşsizlik çoğaldı. hayaldi bu da oldu ya....
işçi 4 yıl önce
Buradan anlaşılan banka güvenlikleri sık sık takip etmesi gerekiyor. anladığım kadarıyla bu düzenekleri banka görevlileri yapıyor.
yazık 4 yıl önce
Bu atm leri izleyen bir camera yokmu ? bu dolandırıcılar nasıl bukadar rahat yerleştirebiliyor bu düzenekleri bu ne rahatlık... bankamatik dolandırıcıları da haklı güvenlik yok önlem yok.. az bile yapıyorlar ama olan vatandaşa oluyor işte..
vuslat 4 yıl önce
içerde beklememek zaman kaybı bankanın da calılşan sayısı belli o yuzden bankamatiklerin kontrolü yapılmalı 7 24 bence
Akbank 4 yıl önce
O atm den para çekmeyiniz hala aynı şey o ismi verilmeyen rezil atm akbank a ait aylardır aynı sorun o atm yi kaldırın oradan madem düzenek yerlestiriliyosa o atm den aylardır bu sorun yüzünden maaşları yatirimlari giden insanlar var
Duzceli 81 4 yıl önce
Banka guvenlik gorevlilerinin bankaya entegre olan yada olmayan atm leri Ara Sira Kontrol etmeleri lazim. Bunlari fark etmek onlarin isi vatandasn degil. Icerden hizmet alsan Adam islem bedelinden bahsediyor. Musterisi olsan Bile ...
Duzceli 4 yıl önce
Benim anlamadigim bu atemelerdeki kameralar ne ise yariyo
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın