banner851

banner614

AYRICALIKSIZ DENETİMLER SÜRÜYOR

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin resmi araçlara yönelik uygulaması kapsamında sorgulanan 7 araçtan 3’üne ilgili maddelerden toplam 285 TL para cezası kesildi.

banner619
Asayiş 14.11.2017, 16:19 14.11.2017, 17:16
1937

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların kullandığı sivil araçlara yönelik sürdürdüğü denetlemelerini dün itibariyle başlamak üzere resmi araçlarda da sürdürmeye devam ediyor.

Eski Bolu Caddesinde yapılan uygulamada 7 resmi plakalı aracın sorgulanarak 3’üne ilgili maddelerden cezai işlem uygulandığı bildirildi. Resmi araçlardan 2’sine muayenesinin olmaması, 1’ine ise resmi taşıt yazısının bulunmaması nedeniyle toplam 285 TL para cezası kesildi.

Yapılan denetimlerde sürücülere kontroller esnasında, “Görev emrinin olup olmadığı, nereye gideceği, belirttiği güzergahta yer alıp almadığı, görevli personelin araçta bulunup bulunmadığı, aracın camında ve ilgili yerlerde ilgili yazıların olup olmadığını" sorgulayan “Resmi Taşıt Denetleme Formu” görevli polis ekiplerince dolduruldu.

Haber: Ö.YILMAZ
banner844
Yorumlar (16)
Hsyn 4 yıl önce
Görmeden inanmam işler öyle kolay değil
Bağlantı yolunda 4 yıl önce
Sabah resmi araçlar hız limitine uymadıkları gibi arkadan sürekli selektör yapıp tehlike oluştuyorlar hem de insanı çileden çıkarıyorlar.Sabahları orada da bir uygulama yapsanız iyi olur..
Düzceli vatandaş 4 yıl önce
He he bizde yedik bunları
MUAYNESİ OLMYAN RSMİ ARAÇ 4 yıl önce
Gariban vatandaşın muaynesi geçmiş aracı olsaydı çoktan bağlanmıştı.Evet eksik evrağı olan trafikte insanların hayatını tehlikeye sokacak problemli olan araçlara göz yumulsun aman ne olacak densin demiyoruz.Ama adaletin terazisi olsun.
VATANDAŞ 4 yıl önce
Memleketin yaşanmazlığının en büyük göstergesi, KURALLARIN SÖMÜR İÇİN VAR OLDUĞUDUR. Kurallar hayatı düzenlemek için olmalıdır, vatandaşa tuzak kurmak için değil...Emniyetin ve devletin gelir kaynaklarından biri cezalar; EN BÜYÜK AYIP.
Adalet 4 yıl önce
Sadece resmi(siyah)plakalı araçlara denetimi yetersizdir.Emniyet Müdürlüğünün tüm resmi kurumlardan kiralık araçların listesini isteyerek denetimlerini sıkılaştırmalı.Sivil plaka araçların istenildiği gibi kullanılmasının önlenmesi gerekir.
düzceli 4 yıl önce
aynı denetimleri akşamları ve hafta sonları da yapılacak mı acaba düzcemizde akşam ve hafta sonları alakası olmayan resmi araçlar ve resme kurumlara kiralanmış kiralık araçlar hep yollarda gereken yapılsın milletimizin hakkı yenmesin
Yorumsuz.. 4 yıl önce
İyi de muayenesi olmayan araç bağlanır. Resmi araca eğer ayrımcılık yoksa neden bağlanmadı?
olcay 4 yıl önce
ilkinde bağlanmaz sisteme not düşülür ikinciye bağlarlar bilgine
VATANDAŞ 4 yıl önce
Çünkü amaç kuralı uygulatmak değil, vatandaşın açığını bulup, ondan menfaatlenme duygusundandır. Beklenti, birinin açığını bulsam da nasıl değerlendirsem diyen kişiler toplumun çoğunluğunu oluşturduğu için bu durum düzelmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın