banner851

banner955

AYRIMCI TEKLİFE TEPKİLER DEVAM EDİYOR

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, ayrıştırıcı bir dil kullanarak en temel insani ihtiyaçlardan olan suyu mültecilere 10 kat fazla fiyattan satmaya hazırlanan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında "görevi kötüye kullanma" ile "nefret ve ayrımcılık" suçlarından soruşturma başlattı.

Asayiş 28.07.2021, 10:49 28.07.2021, 15:28
2862
banner986

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Bolu Belediye Başkanı olarak göreve geldiği ilk günlerde de Bolu nüfusunun yalnızca yüzde 1.4’üne tekabül eden 4 bin sığınmacıdan rahatsız olup "Yabancı uyruklu kişilere yardımı kesin" talimatı tartışmalara yol açan Tanju Özcan, şehirde yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapılacağını açıklamıştı.

Özcan, "Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. 'İş yeri ruhsatı vermiyorum' diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik uzadı diyoruz artık. Benim elimde yetki yok ki zorla, zabıtayla şehrin dışına bırakıp koyayım. Bir ara Tayyip Bey sinirlendi, sınırlar açıldığında biz otobüsleri ücretsiz yapıp insan gönderdik. Şimdi de göndermeye hazırız. Gönderelim gitsin." ifadelerini kullanmıştı.

PARTİSİ BİLE SAHİP ÇIKMADI

Daha sonra katıldığı bir programda gelen tüm tepkilere rağmen geri adım atmayacağını belirten CHP’li Özcan, “Biz göçmen çöplüğüne döndük. Ben onlar Bolu'dan gitsin istiyorum" demişti.  Kendi partisi de sahip çıkmadığı Özcan hakkında CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP ile taban tabana zıt olduğunu belirtmişti. Torun ayrıca, Özcan’ın tepki çeken teklifi için Bolu Belediyesi Meclis Üyeleri’nin gerekeni yapması gerektiğini belirtmişti. Özcan’ın sosyal medyada en çok konuşulan başlıklardan olan ve faşist ve ırkçı olmakla eleştirilen sözlerine siyasi partiler, insan hakları savunucuları ve çok sayıda vatandaş da tepki göstermişti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bu gelişmelerin ardından Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma başlattı. Özcan'ın ifadelerine yönelik yapılan suç duyurularına ilişkin dilekçeler işleme konuldu. Başsavcılığın, Özcan hakkında, "görevi kötüye kullanma" ile "nefret ve ayrımcılık" suçlarından soruşturma başlattığı öğrenildi.

İMAMOĞLU DA YALNIZ BIRAKTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu da dün, göçmenlerin su faturalarına ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapacağını açıklayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a katılmadığını söyledi. "O tür söylemleri kabul etmiyorum" diyen İmamoğlu, "5-6 milyon rakamlarına doğru gittiği tahmin edilen bir süreç var. Bu artık demografinin tümden değişimine giden bir altlık oluşturuyor. Bütün bunların temelden ele alınacağı bir dönemi oturup konuşmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (32)
nuri 1 yıl önce
Bence sorun doktorlarda değil onlar elinden geldiğince geleni yapıyor. Sorun Orda çalışsan personelde, hemşirede , doktor bey saatlerce tomogrofiye hastamızı götürmek için personel aradı bulamadı. Acil kırmızı alanda sadece doktorlar var. Ne hemşiresi var ne teknik personeli nede personel var. herşey onların olmaması yada çay keyfi yapmalarından gecikiyor. Doktor arkadaş tomogrofi istedi yatalak hastamızdan personelin götürmesi gerekir 2 saat sonra gelebildi. Bunun sebebide yine hastanenin yeterli personel almamasından kaynaklı. Diğer yandan sadece sağlık tarafını suçlamamak lazım gelen hastaların %80 inin durumu acil değil, hastalar ilk olarak aile hekimine başvurmak yerine acile geliyor. Bir aydır devam eden ağrısı var acile geliyor ( 1 aydır devam eden ağrı acil değildir) . Gümüşovaya gezmeye gitmiş gece dönüşte araç bulamamış ambulansı arayıp rahatsızlandım diye kendini buraya bıraktımış hasta geliyor. Acilin gerçek bir acil gibi çalışmasını isteyen varsa acile gerçekten acil durumlarda gelinmesi gerekir. Belim ağrıyor diye acile gelinmez, Bel fıtığı için acile gelinmez, kendimi halsiz hissediyom diye acile gelinmez, sinek ısırdı diye acile gelinmez, önce insanlar niçin acile gidilir onu öğrenmleri gerekli bence
menekşe 1 yıl önce
Başkanı gönülden destekliyorum. GİTSİNLER ARTIK
ANGRY 1 yıl önce
daha durun aldığınız yolluklar harcırahlar ek ödemeler kesilecek...lay lay lom
buminhan 1 yıl önce
bazıları arabın afganın yağından . yemiş...çok beğenmişler sahip çıkıyor vatan satıcıları..
buminhan 1 yıl önce
6,5 MİLYON AFGANLIYA KUCAK AÇACAK OLAN DEVLET 6,5 MİLYON TÜRK GENCİ,Nİ İŞSİZ BIRAKACAK SURİYELİ VE IRAKLILAR HARIÇ..İÇ SAVAŞA DOĞRU GİDİYORUZ..ALLAH BELANIZI VERSİN..
Halk 1 yıl önce
Hangi akepe yagdanligi vermiş..
CHP faşizmi 1 yıl önce
Her CHP linin içinde bir faşist yatar. Eline fırsat geçtiği anda kendinden olmayanları ezmeye çalışır. Karakterlerinde bu vardır.
TÜRK 1 yıl önce
Kendinden olmayan dediğin TÜRK olmayan. Türk değilim diyorsan da defol git arap kardeşlerinin yanında yaşa
Düzceli.. 1 yıl önce
Üç beş değil, binlercesi, Anasını, Babasını, kadınlarını, çoçuklarını, bacılarını savaş bölgesinde bırakıp geliyor.. Birileri hala Mülteci diyor.. Mülteci, önce Kadın, çoçuk, yaşlı dır..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık