banner851

banner614

AZILI ÇETEYE DARBE

4 Aralık 2017 tarihinde Şerefiye Mahallesi Uzunzade Sokak üzerinde lüks cipte yaşanan hırsızlık olayının faillerinden biri Gaziantep'in Nizip ilçesinde gerçekleştirdiği hırsızlıktan sonra kaçtığı Adana'da yakayı ele verdi. Yine araca taş atma yöntemiyle hırsızlık yaptığı tespit edilerek saklandığı evde kıskıvrak yakalanan Fırat A. hapsi boyladı.

banner619
Asayiş 04.01.2018, 12:08 05.01.2018, 14:04
2696

4 Aralık Pazartesi günü Şerefiye Mahallesi Uzunzade Sokak üzerinde seyreden lüks bir cipten araca taş atarak durdurma yönetimiyle içerisinde 58 bin TL olan çantayı çalan şüphelilerden biri Adana'da yakalandı.

Düzce'de özel ekip kuruldu

Hırsızlık olayını çözmek için özel ekip oluşturan Düzce Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü, kimliğini tespit ettiği 4 şüphelinin daha önce de benzer yöntemlere başvuran Adanalı bir hırsızlık şebekesi olduğunu belirlemişti. Titiz bir çalışma yürüten özel ekip, hırsızların kullandığı yönteme yoğunlaşarak diğer illerdeki emniyet yetkililerini de uyarmıştı.

Adanalı bir hırsızlık şebekesi çıkmıştı

Çok sayıda ilde hırsızlık olayı gerçekleştirdikleri belirlenen ve suç dosyaları kabarık olan Hüseyin T., Engin T. ve Fırat A. ile ismi öğrenilemeyen bir şahsın daha yakalanması için çalışmalar sürerken, Gaziantep'ten faillerden birinin yakalandığı bilgisi geldi.

Yine aynı yöntem!

Nizip ilçesinde Düzce'deki gibi 'oyalama' taktiği kullanılarak araçtan 42 bin TL çalınması üzerine polis, kamera kayıtlarından şüphelilerin kimliğini tespit etmek için çalışma yaptı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde 4 kişi olduğu anlaşılan şüphelilerden birinin Düzce'deki hırsızlığa da karışan Fırat A. olduğu belirlendi. Hırsızlık şüphelisinin Adana'da olduğu bilgisine ulaşan polisler, Fırat A.'yı saklandığı evde yakaladı. Adana'dan Nizip'e getirilen Fırat A. emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Diğer şüphelilerin de yakalanması için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Olay

Düzce'deki bir bankadan 58 bin TL çeken O.D., parayı bir çantaya koyarak cipe binmişti. Şerefiye Mahallesi Uzunzade Sokak üzerinde ilerleyen lüks cipe taş atılınca O.D. aracı durdurmuş, o sırada yanına gelen bir şahıs, "Yukarıdan taş attılar!" demişti. Sürücünün araçtan inip etrafa bakındığı sırada başka bir şahıs aracın ön sağ kapısını açarak içinde para olan çantayı almıştı. Tekrar araca binip yoluna devam eden O.D. bir kaç metre ilerledikten sonra bankadan yeni çektiği paranın içinde bulunduğu çantanın araçta olmadığını görmüş, bunun üzerine taş atma yöntemi ile soyulduğunu anlayan O.D. hemen olayın yaşandığı yere geri dönerek, polise ihbarda bulunmuştu.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (5)
ttt 4 yıl önce
elini kolunu bi kır bak birdah yapabiliyormu
Adam olamadınız 4 yıl önce
Niye özellikle Doğu dan gelenleri kastetmiş yorum yapan kişi buranın insanı da zaten dört dörtlük aynaya bakın ilk önce
mülteci 4 yıl önce
adam olana kimse birşey demez ama sonradan gelenler göçebe misali.Bugün var yarın yok.Buranın insanı yerli.Kapiş.Mülteci ve yabancı uyruklular gitsin.Kimse sevemedi onları.Herşeyleri farklı..Neden kamplardan geliyolar.Tamamen vicdan istismarı
Duzceli 4 yıl önce
Devletimiz işini bilir
Selam 4 yıl önce
Valilik Düzce'ye dışarıdan gelen afganlı İranlı,Iraklı Suriyeli,Diyarbakırlı, Antepli,Özbek vb kişileri iyi bir takip altına almalı bunlar ya kara para aklıyorlar ya da karmaşık işler çeviriyorlar,bir yılda adamlar köşe oluyor.