banner851

banner614

BABA: SONUNA KADAR ŞİKÂYETÇİYİZ

Akçakoca Kapkirli Mahallesi’nde komşusunun beslediği pitbull cinsi köpeğin saldırısıyla ağır yaralanan 5 yaşındaki Alaz İkra İlhande, 4 saat süren kafasına 300 dikiş atılan ameliyatın altından taburcu edildi. Çocukları ölümden dönen baba Sinan İlhande, köpeğin sahibi Cüneyt T. hakkında, “Ne bir korumalık var ne de bir önlem var. Daha önce de benzer olaylar yaşanmış. Allah kimseye göstermesin. Sonuna kadar şikayetçiyiz.” dedi. Baba İlhande, travma yaşayan minik kızın tedavi süreciyle birlikte psikolojik yardım almaya başlayacağını söyledi.

banner619
Asayiş 29.09.2021, 13:33 29.09.2021, 18:23
4699

Akçakoca Kapkirli Mahallesi’nde geçtiğimiz pazar günü  5 yaşındaki Alaz İkra İlhande’ye komşularının beslediği pitbull cinsi köpek saldırdı. Mink kızın aldığı ısırıklarla kafası parçalandı. Olayda ağır yaralanan kız çocuğu, Bolu’da tedavi altına alınırken çocukları ölümden dönen aile köpeğin sahibi Cüneyt T.’den şikâyetçi oldu.

4 saat süren ameliyatta 300 dikiş atıldı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 4 saat süren bir ameliyat geçiren ve kafasına 300’e yakın dikiş atılan minik çocuk, tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi. Kontrolleri devam eden miniğin yaşamış olduğu travmanın ardından psikolojik yardım almaya başlayacağı öğrenildi.

‘Sonuna kadar şikayetçiyiz’

Kızları ölümden dönen baba Sinan İlhande, Öncü Haber’e konuştu. Beslenmesi yasak olan pitbull cinsi köpeğin sahibi Cüneyt T.’den davacı olduklarını söyleyen baba, “Ne bir korumalık var ne de bir önlem var. Daha önce de benzer olaylar yaşanmış. En büyüğü bizim başımıza geldi. Allah kimseye göstermesin. Sonuna kadar şikayetçiyiz. Adalete bıraktık. Gerekli merciilere başvurduk.” dedi.

‘Verilmiş sadakamız varmış’

Komşu çocuğunun olay yerinden geçmesi sayesinde daha ağır bir durumun engellendiğini kaydeden baba İlhande, “Bizim komşunun çocuğu o anda oradan geçmesiyle elinden almaya çalışıyor. Önce Allah sonra onun sayesinde. Verilmiş sadakamız varmış. Allah bize bağışladı. Herkes gibi evladımızı gözümüzden sakınırken böyle bir olay geldi başımıza.” diye konuştu.

‘4 saat 40 yıl gibi geldi’

Köpeğin ısırıklarıyla kafası parçalanan kızlarının hastane sürecini de anlatan Sinan İlhande, “Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi plastik cerrahi bölümünde 4 saatlik bir ameliyat geçirdi. Kulağına 300’e yakın dikiş atıldı. Süreç bizim için çok zordu. O 4 saat bize 40 yıl gibi geldi. Ailecek çok üzüldük. Kontrolleri olacak. Psikiyatri ve psikologdan da destek alacağız.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (12)
halk 2 hafta önce
BU KÖPEKLERİ BESLEYENLER KESİNLİKŞLE SORUNLULAR.ASIL ONLARIN PSİKİYATRİDEN DESDEK ALMALARI LAZIM..YOKSA BU VAHŞİ HAYVANLARI BESLEMEK NEDİR..
Polat 2 hafta önce
Allah şifa versin baba haklı
Vatandaş 2 hafta önce
Arkadaş git normal köpek besle bile bile nedir bu? Bu çocuğun yaşadıklarını nasıl telafi edeceksin? Ömür boyu travma yaşayacak. Ya bir de kurtulamasaydi Allah korusun
Oncurtv 2 hafta önce
Musababa köyü kozluk girişindeki evlerden burndede sanirim pibull var salken yldan gitmeniz mümkün degil
Kemal 2 hafta önce
Yazıklar olsun bu köpeği besleyen insanlara. Şu çocuğun yaşadıklarını yaşasınlar inşAllah. Geçende bir başka yerde bir kadına saldırmıştı. Toplayın lütfen bu köpekleri.
Tuncay 2 hafta önce
Allah belasını versin bu köpeklerin ben tam 1000 sefer belediyeye şikayet ettim ama nafile düzce belediyesinde iş yok bu çocuk olseydi kim verecekti hesabını nerde hayvan severler onlarda hayvan gibi olmuşlardır geçmiş olsun
Vatandas 2 hafta önce
Türkiyede adalet yok osmanli gitti huzur bitti bu pitbul köpek cinsi bakilmasi yasak olmali ama ülkeyi yonetenler para pul derdinde
DÜZCELİ 2 hafta önce
Çok geçmiş olsun. Allah bir daha bunu yaşamaktan korusun. O kendine komşu denen şahısta yapması gerekeni işi uzatmadan yapsın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın