banner614

BAKANLIK 1 GÜNLÜK CEZA BİLANÇOSUNU AÇIKLADI

banner619

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Polis ve jandarmanın dün Düzce ile birlikte 81 ildeki market denetimlerinde, bin 183 işletmeci ve müşteri hakkında adli/idari işlem yapıldı." ifadelerine yer verildi. Öte yandan Düzce’de özellikle bazı zincir marketlerin hala müşterileri için maske ve eldiven temini sağlamadığı öğrenildi.

banner846
Asayiş 15.04.2020, 15:30 15.04.2020, 14:51
5624
BAKANLIK 1 GÜNLÜK CEZA BİLANÇOSUNU AÇIKLADI
banner844

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, Düzce Valiliği’ne 24 Mart'ta gönderilen genelgeyle il ve ilçelerdeki tüm marketlerin saat 09.00-21.00 arasında hizmet vereceği, içerideki müşteri sayısının doğrudan hizmet sunulan toplam alanın onda biri kadar olacağı, markete girmek için bekleyenler arasında en az bir metre mesafe olması gerektiği, müşteri ve market çalışanlarının maske takmalarının zorunlu olduğuna ilişkin düzenleme yapıldığı hatırlatıldı.

Genelge kapsamında polis ve jandarma ekiplerince dün Düzce ve 80 ilde faaliyet gösteren 35 bin 868 market ve süpermarketin denetlendiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu denetimlerde genelgede belirtilen açılış kapanış saati, maske takma zorunluluğu ve sosyal mesafe kurallarına uymamak ile marketteki müşteri sayısının hizmet sunulan alanın onda birinden fazla olması ve sebze meyve reyonlarında ürünlerin elle seçilmesi gibi nedenlerden bin 183 iş yeri işletmecisi/müşteriye Umumi Hıfzıssıha Kanunu ve Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca adli ya da idari işlem uygulandı."

Düzce’de müşterilere maske ve eldiven dağıtmayanlar var

Diğer taraftan Düzce’de bazı marketlerin genelgeye karşılık hala müşterilerine maske ve eldiven vermemesi tepkiye neden oluyor. Özellikle kimi zincir marketlerde maske isteyen müşterilere, ‘Bize dağıtılmak için maske verilmedi’ denilerek, vatandaşlar kapıdan geri çevriliyor.

Yorumlar (26)
Ayıp yaa 1 yıl önce
Herkes marketler bize maske versin diyor 1 ekmek alacaksın 10 yada 50 TL harcayacaksın tanesi 4 TL olan maskeyi sana bedava verecek sen market sahibi olsan verirmisin Allah için
Sukran 1 yıl önce
Aynen buradan duyrulur.sok ve a101 birde Aşiyan konakları.marketi kesinlikle denetlenmeli.maske takan yok
Vatandaş 1 yıl önce
A 101 ler polis cağiriyo turkiyenin haracini yiyolar adamlarin 10 bin tane marketi var polis jandarma nerde bunlara
Bafralı 1 yıl önce
Marketlerin genelinde maske olayı yok
Ellerinde varmı vermiyorlar
Yada stokta mı yok devlet maske vericek diyorsa göndermesinide bilicek abiler
H.G. 1 yıl önce
Pekala valilik kararnamesi ile marketlerin maske sağlaması zorunlu ise Düzce Atatürk devlet Hastanesi yanındaki YUNUS MARKET neden uymuyor. Valilik bize maske vermedi diyor. Vatandaş olarak hangi markete gidelim alışveriş için?
Duzceli 1 yıl önce
Doğru ben dün olimpiyatın ordaki a101 e gittim ne eldiven var nede maske içerde maskesiz müşteriler hayat bu kadar basit
No 1 yıl önce
Ben kurumsal market çalışanıyım. Ya sizin haberciliğinizde var sorun yada bu zanıtalarda. Onlara soruldugunda vemek zorunda değilsiniz diyor ve daha bugün geldiler. Anlamadım gitti
Demsi 1 yıl önce
Aynen öyle hiç denetim yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14°
kapalı