banner851

banner614

BAZ İSTASYONU TEPKİSİ BÜYÜYOR

Ağa Mahallesi’nde bir fındık bahçesine kurulmak istenen baz istasyonuna karşı mahalle halkı yeniden ayaklandı. Bölgeye çok sayıda asayiş ve çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Emniyet yetkililerinin uzun süren ikna çabalarının ardından, mahalleli baz istasyonu kurulmak istenen fındık bahçesinden dağıldı.

banner619
Asayiş 10.06.2021, 10:09 10.06.2021, 14:04
6841

Bir GSM operatörü, Ağa Mahallesi 2008. Sokak üzerinde bulunan bir fındık bahçesine baz istasyonu kurmak için, tarla sahibi ile anlaştı. Geçtiğimiz pazartesi günü işçiler, iş makineleri ile baz istasyonunun montajını yaparken, mahalle sakinlerinin direnişi ile karşılaşmış ve çalışmalar durmuştu.

Mahallelerinde baz istasyonu kurulmasını istemeyen tepkili vatandaşlar, haber ekibimize ‘Kanser olmak istemiyoruz’ diyerek, sonuna kadar mücadele edeceklerini söylemişti.

Bu olaydan 4 gün sonra baz istasyonunun montajı için yeniden fındık bahçesine işçilerin geldiğini gören mahalle sakinleri, toplanarak duruma tepki gösterdi. Baz istasyonunun kurulmak istendiği fındık bahçesine gelen mahalle sakinleri, ‘Mahallemizde baz istasyonu istemiyoruz’ diyerek çalışan işçileri engellemeye çalıştı.

Bunun üzerine mahalleye çok sayıda çevik kuvvet ve asayiş ekibi sevk edildi. Toplanan kalabalık, bölgeye gelen Düzce İl Emniyet Müdür Yardımcısı Aytaç Tefek’in uzun süren ikna çabalarının ardından fındık bahçesinden ayrıldı. 

Konu ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan mahalle sakinleri, Düzce İl Emniyet Müdür Yardımcısı Aytaç Tefek ile anlaşıp baz istasyonu kurumunu pazartesi gününe kadar durdurulacağını ve konu ile ilgili yasal süreçler için kendilerine vakit tanındığını belirtti. Baz istasyonunun kurulması aşamasında tarla sahibine de öfkeli olan Ağa Mahallesi sakinleri yasal yollara başvuracaklarını söyledi.

“Bunun buraya yapılması için hiç hakkımızı kullanmayalım mı?”

Mahalle sakinlerinden Tayyar Baran, şöyle konuştu: “Burada yeniden çalışmaya başladılar. Biz de hakkımızı kullanarak engel olmaya çalıştık. Emniyet müdür yardımcısı ile konuştuk. Pazartesi gününe kadar bize bir daha müsaade etti. Biz bu süreçte tarla sahibi ile ve yetkili kurumlarla görüşerek bu işin sonucuna varacağız. Biz bir söz verdik bu işi pazartesi gününe kadar halledeceğiz inşallah. Bu iş ya yapılacak ya yapılmayacak ama biz yapılmaması taraftarıyız. Biz derken halk olarak yani kişisel bir sorunumuz yok. Biz halk olarak bu işe karşıyız yani özellikle de tarla sahibine karşıyız. Neden yerleşim yerinin yanı başında, tarlanda bu işe müsaade ediyorsun? ‘Siz eyleminizi yapın, siz vazgeçirmeye çalışın, ben sözleşme yaptığım için vazgeçemiyorum’ diyor. Sen buraya gelmiyorsun, biz seni nerede göreceğiz? Sen bu kadar halkı neden devletin polisi ve müdürü ile karşı karşıya getiriyorsun? Biz de burada eylem hakkımızı kullanıyoruz. Bunun buraya yapılmaması için hiç hakkımızı kullanmayalım mı? Pazartesi inşallah aleyhimize bir sonuç olur. Bu iş kapatırız diye düşünüyorum.  Biz mahkemeye başvuracağız.”

“Baz istasyonunun kurulmasını istemiyoruz”

Mahalleli Yaşar Baran ise şunları kaydetti: “Biz buraya bu baz istasyonunun kurulmasını istemiyoruz.  Mahallemizde on kişi kanser hastası. Tabii biz devlete karşı da gelmiyoruz. Ama biz tarla sahibi ve firma sahibiyle karşı karşıya geleceğiz gibi gözüküyor. Tarla sahibi bilmediğinden bu işe izin vermiş. Burada bir tane kadına sormuş, o da ver demiş.  Bu işi muhtara da sorabilirdi. İzin için bir imza atmış bu imzayı da geri çekemiyor. Artık biz de devlet yoluyla avukat tutup nereye gidebilirsek gideceğiz.”

“Bizi  korona öldürmeyecek ama bu baz istasyonu öldürecek”

 “Tarla sahibi izin vermiş ve evimize çok yakın bir yere baz istasyonu yapıyorlar.” diyen Bayram Hıdır, “Kimsenin onayını almadılar. Biz burada çok zor durumdayız. Biz hepimiz burada kanserden ölelim mi? Valimizden, emniyet müdürümüzden ve diğer tüm yetkililerden bir yardım bekliyoruz. Gelsinler baksınlar ve görsünler bu durumu. Bunu biz burada istemiyoruz. Burada çok sıkıntılar olacak. Evimizin hemen yakınına bu olmaz. Biz böyle bir şeyi asla kabul etmiyoruz. Biz polislere de zahmet vermek istemiyoruz yetkililer bir gelsin görsünler evimizin dibine baz istasyonu olmaz. Biz bununla ilgili imza da topladık, muhtarın da haberi var, dava da açtık ama halen daha gelip burada kazı yapıyorlar. Tarla sahibi buraya izin vermiş ama adamın burada evi bile yok. Bizi korona öldürmeyecek ama bu baz istasyonu öldürecek.”

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (13)
Vatandaş 4 ay önce
Bunlara para verselerdi seslerini cıkarmazdı para vermemişlerdir bunlara o yüzden hırlıyorlar bunların dini imanı para oylarını bile para ile satan kişi bunlar
Aa 4 ay önce
O arsa sizin olsaydı sesiniz çıkmazdı belki de. Şehir merkezinde onlarca baz istasyonu var, kimisi açıkta, kimisi totem içinde, göremiyorsun. Merkeze de girmeyin bence.
yapılmamalı 4 ay önce
vatandaş istemiyorsa yapılmayacak. o kadar basit. şirketler firmalar milletten üstün değildir.
Vatandaş 4 ay önce
Evinde lcd tv son model çamaşır makinesi bulaşık makinesi vs elektronik eşyası olanlar kanser olmuyor baz istasyonu kanser yapıyor öyle mi? Bence iyi araştırıp öyle eylem yapın şuan en ihtiyacınız olan bişeyi engelliyorsunuz o proje iptal olduğu zaman trilyon verseniz o mahalleye istasyon kurmazlar
Bos insanlar 4 ay önce
Madem oyle telefon kullanmayin diyenler telefonla baz istasyonu bir mi sizin evinizin yaninda varsa tepki gostermediyseniz bu sizin sucunuz
Düzceli 4 ay önce
Sesinizi duyacak hiçbir devlet yetkilisi yok zira zaten onları siz seçtiniz. Üzülmüyorum size arkadaş, çekin bakalım.
İlhan gündüz 4 ay önce
Bişey yapamazlar hep birlik olursak kimse ağa mahallesine istasyon yaptıramaz
ahmet 4 ay önce
ya bu manyaklar gelip turkcell,vodafone,ttelekom çekmiyor diye ateş püsdkürüp zorbalık yapıyorlar her fırsatta :D kimseye bi zararı yok ama ağaköy halkı hazır yiyici olduğundan böyle oluyor... istiyorlarki her haneye para dağıtsınlar...
Yunus 4 ay önce
Ağaköyü hazır yiyici falan hayırdır. Konuşmayı bilin önce gereksiz insanlar. Konu Baz istasyonu yorumlar salak saçması. Tabikide baz istasyonu kurlsn heryrde telefon rahat çeksin ama yerleşim yernden uzağa kurulsun yanı dibinde evler var kmse istemez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın