banner851

banner614

BİR KUŞ TELEF OLDU...

Düzce'de bir pet shop mağazasında çıkan yangında 1 kuş telef olurken, vatandaşlar ise diğer hayvanların zarar görmemesi için seferber oldu.

banner619
Asayiş 30.05.2021, 10:36 30.05.2021, 13:12
2684

Yangın, Düzce’nin Aziziye Mahallesi İstanbul Caddesi'nde bulunan bir pet shop mağazasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Burak Postoğlu’na ait pet shop mağazasında elektrik kontağından yangın çıktı.

Dumanları gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirirken, aynı zamanda içeride bulunan hayvanları kurtarmak için seferber oldular. Olay yerine gelen itfaiye ekibi, yangına müdahale ettiği sırada hayvanlar dışarıya çıkarıldı. Yangın kısa süre içerisinde kontrol altına alınırken, dışarı çıkartılan hayvanların korkmaması için özel ilgi gösterildi.

Yangın alanında bir muhabbet kuşu telef olurken, dumanların arasında kalan bir başka kuş ise telef olmaktan son anda kurtarıldı. Olay yerine gelen Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yılmaz ise korkan köpeklerden bir tanesini sahiplendi.

İş yeri sahibi Burak Postoğlu, "Yangın elektrik kontağından çıktı. 1 muhabbet kuşu telef oldu. Hayvanlarımızı hemen dışarı çıkarttık. Yangın kontrol altına alındı. Bir kuşumuz da dumanların arasından çıkarttık. Herhangi bir sorun yok" ifadelerini kullandı. (İHA)

Yorumlar (2)
petshoplar kapatılsın 4 ay önce
Yüzlerce hayvan daracık kafeslerde aylarca bekletiliyor. Yazık günahtır. Gödükçe ben daralıyorum. Bu hayvanların yeri kafes değildir. Sakın para verip almayın. Bu günaha ortak olmayın.
HayvanlaraOzgurluk 4 ay önce
Pet shoplar yasaklansın!!