banner851

banner614

BİRİMLERDEN ORTAK DENETİM!

banner619

Düzce’de belirlenen 8 okulun çevresinde ve umuma açık adreslerde polis ekiplerinin katılımıyla "çocukların korunmasına yönelik denetim" yapıldı.

banner846
Asayiş 11.05.2017, 14:56 11.05.2017, 16:28
4436
banner844
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde 81 ilde okul çevrelerinde eş zamanlı olarak "çocukların korunmasına yönelik denetim  uygulaması" kapsamında Düzce’de toplam 8 okulun çevresinin denetlendiği bildirildi.

"Güvenli Okul Güvenli Eğitim Projesi" kapsamında Türkiye genelinde bu yıl ikincisi  düzenlenen uygulamaya asayiş, çocuk, narkotik, terör, trafik, kaçakçılık ve  organize ile özel harekat birimlerinden 2 bin 725 ekipte görevli 9 bin 951  personel katıldı.


Polis ekiplerince, çocukların huzur ve güven ortamında eğitimlerini  sürdürmeleri amacıyla çevresinde risk unsuru bulunduğu tespit edilen 897 okulun  yakınındaki parklar, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan  yerler, kahvehaneler, internet kafeler ve oyun salonları kontrol edildi.

Ayrıca, okul servis araçları ile şoförleri de "Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği" doğrultusunda denetlendi.

Çocukların güvenliğine yönelik başlatılan uygulamada toplam 8 okul ve çevresi denetlendi. Emniyet tarafından yapılan açıklamada 43 şahsın sorgulandığı 1 servis aracına 90 TL idari para cezası kesildiği bildirildi.

 
Yorumlar (3)
VELİ 4 yıl önce
çok iyi bir şey. çok seviniyoruz çocuklarımız adına. tebrik ederim. Türk polisi daima tetikte. helal olsun
süper 4 yıl önce
başta sayın Valimiz ve İl Emniyet Müdürümüz ile bu çalışmada emeği geçen tüm polislerimize bir veli olarak teşekkür ederim.
mezun öğrenci 4 yıl önce
fettah parkında okul çıkışı yapılmalı bu aramalar o şekilde çocukların güvenliğini sağlamış olurlar.