banner851

banner955

BÖYLE ESNAF OLMAZ OLSUN!

Düzce’de bir halk sağlığı skandalı daha! Çay Mahallesi’ndeki bir marketin raflarında son kullanma tarihleri geçmiş yüzlerce ürün tespit edildi. Marketi denetleyen zabıta neredeyse her ürünün kullanıma uygun olmadığını tespit etti. Sağlığı tehdit eden gıda ürünlerine el konuldu.

Asayiş 08.06.2022, 13:00 10.06.2022, 14:10
10429

Ticari kaygıyla göz göre göre halkın sağlığıyla oynuyorlar! Son kullanma tarihi geçmesine karşılık ‘Nasılsa satarım’ düşüncesiyle ürünleri raftan indirmeyen sözde esnaflara karşı denetim sıklaştırıldı.

Bu kapsamda Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kent merkezinde bulunan marketlerde etiket ve son kullanma tarihine yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Çay Mahallesi’nde yapılan denetimlerde bir markette, vatandaşa satılmak üzere raflara konulan yüzlerce ürünün son kullanma tarihinin geçtiğini tespit etti.

Marketteki ürünleri tek tek inceleyen zabıta ekipleri, markette satılan ürünlerin yarıdan fazlasının son kullanma tarihinin geçtiğini ve bu ürünlerin satışının yapıldığını kayıt altına alındı.

Son kullanma tarihi geçen ürünlere el koyan ekipler, Tarım İl Müdürlüğü’nün markete işlem yapması ve ürünlerin imha edilmesi için bilgi verdi. Tarihi geçmiş ürünlerin kısa süre içinde imha edilmesi sağlanırken, bu yaşanan gıda rezaleti, gıda satışı yapılan işletmelerde sık periyotlarda denetim yapılması gerekliliğini ortaya koydu.

Ayrıca tüketicilerin de bir gıda dedektifi gibi alışveriş yaparken ürünlerin etkilet ve son kullanma tarihlerini incelemesi ve olumsuz bir durumda gerekli mercilere ihbarda bulunması önem taşıyor.

banner844
Yorumlar (14)
Hasan Hüseyin 6 ay önce
Beyciler mahallesinde beymar marketi defalarca uyarmama rağmen yine tarihi geçmiş ürün bulunduruyor ve KDV tutarını temel gidada yüzde 8 almaya devam ediyor.
Ömer 7 ay önce
Marketin adı yokmu nasıl ha
ber yapıyorsunuz
Bu marketi gariban birde özellikle bim den başlayıp diyerlerinide denetleyinde adam diyelim yerse
Servisci 7 ay önce
Timpa market
Vatandaş 7 ay önce
Timpa market
Vatandaş 7 ay önce
Tarihlere bakın hâlâ aynıysa alışveriş yapmayın oradan bilinçli tüketici olalım . Denetim yavaş oluyor . Şikayetten 3 gün sonra gidilirse dükkanı bile yerinde bulamayız .
Yılmaz 7 ay önce
Yazık günah ürünlerin atılması bana getirin ben kullanayım unları
CAN 7 ay önce
BEN TEK BIR DENETLEYICI GÖRMEDIM MEYDAN BOS BULDULAR ZAM ÜSDÜNE ZAM YAPIYOLAR E DENITIM KOTROM OLMAYINCA BÖYLE
Dış güçler 7 ay önce
Dış güçler yaptırıyor marketlere zam. Mesela dış güç Burhaniye mahallesine geliyor bakkalı tehdit ediyor zam yap diye. Olsun şükür yine de hamd olsun
can 7 ay önce
BU SADECE BIR MARKETDE YA DIGER MARKETLERDE ONLARDA AYNI BEN SÖYLÜYORUM SADECE 2 KISIYOZ HEPSINI KOTROL EDEMIYORUZ ERTESIGÜNÜ AYNI MAL YINE YERINDE SÖYLEDIGIM HALDE RAFDAN INDIRMEMISLER
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız