banner851

banner614

BU TUZAĞA DÜŞMEYİN

banner619

Düzce’de telefonla ulaştıkları vatandaşları ağlarına düşürmeye kalkan dolandırıcılar yine iş başında! Kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp ‘yardım’ kisvesi altında para koparmaya çalışan sahtekarlara karşı Düzce Valiliği, halkı uyaran bir duyuru yaptı.

banner846
Asayiş 06.08.2019, 11:42 06.08.2019, 18:32
8407
banner844

Onca uyarı ve yaşanan mağduriyetlere rağmen vatandaşlar dolandırıcıların tuzağına düşmeye devam ediyor. Son günlerde bürokratların adını kullanarak, halkın manevi duygularını sömürmeye kalkanlar olduğu yönünde gelen şikayetleri dikkate alan Düzce Valiliği, “Maddi durumu iyi olmayan kişilere yardım” adı altında halktan para koparılmaya çalışıldığını tespit etti. Bunun üzerine vatandaşları uyaran Valilik, açıklamasında şunları kaydetti:

“Son günlerde ilimizdeki çeşitli kurum ve kişiler telefon ile aranarak, kendisini Düzce Valisi, Düzce Vali Yardımcısı, Özel Kalem Müdürü olarak tanıtıp “İhtiyaç sahiplerine yardım topluyoruz, kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz. Ben Özel Kalem Müdürü sizi Vali, Vali Yardımcısına aktarıyorum.”  şeklinde Sayın Valimiz, Vali Yardımcılarımız ve Özel Kalem Müdürlüğünün adını kullanarak yardım adı altında para istendiği bilgileri Valiliğimize ulaşmaktadır. Düzce Valiliği, Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, Vali Yardımcılarımız, Özel Kalem Müdürlüğünün ve Kurum Müdürlerimizin adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçlerimizce gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Vatandaşlarımızın dolandırılıp mağdur olmamaları için konunun kamuoyuna duyurulması ihtiyacı hâsıl olmuştur. Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı'nın, Vali Yardımcılarımızın ve Özel Kalem Müdürünün adını kullanarak yardım için aradığını söyleyen kişi ya da kişilere itibar edilmemeli; bu kişiler kolluk güçlerimize bildirilmelidir.”


Haber : C.ÜSTÜNER

Yorumlar (0)