banner851

banner955

BU YALANA KANMAYIN!

Düzce’de vatandaşların cebindeki paraya göz diken dolandırıcıların yeni oyunu deşifre oldu. Düzce Belediyesi, bazı şahısların ev ve işyerlerine su analizi yapmak üzere belediyeden geldikleri yalanını söyleyerek para talep edenlere karşı uyardı.

Asayiş 20.10.2021, 16:00 20.10.2021, 17:19
5908

Düzce’de vatandaşların cebindeki paraya göz diken dolandırıcıların yeni oyunu deşifre oldu. Bazı şahıslar ev ve işyerlerine Düzce Belediyesi’nden su analizi yapmak üzere geldikleri yalanını söyleyerek para talep etmeye başladı.

Belediye, gelen şikayetler sonrası dolandırıcıların oyununa gelmemeleri konusunda Düzceliler’i uyardı. Belediyeden yapılan açıklamada, “Son günlerde bazı ev ve işyerlerine giderek ‘Su analizi yapmak için Düzce Belediyesinden geliyoruz’ şeklinde kendilerini tanıtıp para talep eden kişiler olduğu ihbarlarını almaktayız. Su konusunda ev ve işyerlerine giderek herhangi bir analiz çalışmamız bulunmamaktadır.” denildi.

Vatandaşlardan böyle bir durumla karşılaşmaları halinde kolluk kuvvetlerine veya 153 Beyaz Masa hattına ihbarda bulunmaları istendi.

Yorumlar (1)
İdare görevli 1 yıl önce
Daha önce de belediye adına iş vaadi ile kandıranlar vardı yani sadece uyarmakla olmaz belli ki aynı suistimaller şekil değiştiriyor dürüst ve temiz yürekli insanımızı mağdur ediyor buna idare dur demeli vatandaşlar tek başına bu sistematik çalışan dolandırıcılarla baş edemez
Yeni Sayımız