banner851

banner614

BÜYÜK VURGUNU YAPAN ÇETE YAKALANDI

banner619

Sahte pasaport ile oto ve ev kiralayan Kolombiyalı mücevher hırsızlarının yaptığı büyük vurgunu Ankara Hırsızlık Büro Amirliği ortaya çıkardı. Suçlarını itiraf eden zanlılar tutuklandı.

banner846
Asayiş 13.11.2017, 19:23 15.11.2017, 09:35
7464
banner844

3 Kasım'da başkentten İstanbul'a uluslararası mücevher sevkiyatı yapan bir kişi olacaklardan habersizce yola çıktı. Kendisini takip eden 4 Kolombiyalı hırsızlık zanlısı, dinlenme tesisinde mola veren çalışanın arabasına girdi. Araçta bulunan 1 milyon Dolar değerindeki mücevher ve 25 bin dolar nakit parayı çalan Kolombiyalılar Ankara'daki kiralık evlerine kaçtı. Hırsızların peşine düşen Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, kiralık otoyla hırsızlık yapan ve sahte pasaport kullanan Kolombiya uyruklu hırsızların kiralık evine baskın düzenledi. Çaldıkları mücevherleri evdeki kanepenin kolçağındaki düzenekte saklayan profesyonel hırsızlar polise yakalanınca büyük şok yaşadı.

Takibe almışlardı
Ankara'dan İstanbul'a uluslararası mücevher sevkiyatı yapan mağdur, 3 Kasım saat 23.00'da Düzce'de bir dinlenme tesisinde mola verdi. Kendisini Ankara'dan beri takip eden Kolombiya uyruklu German Bernal Huertas, Ernesto Mesa, Julian Zapata Martinez, Liliana Gomez Osma, aracın camını kırarak içindeki mücevher ve paraları çalarak Ankara'ya kaçtı. Kuyumcu toptancısı soyulduğunu anlayınca polise haber verdi. Ankara, İstanbul ve Düzce polisi harekete geçti, Kolombiyalı hırsızları Ankara Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri yakaladı. Kamera görüntülerinden yola çıkarak hırsızların kiraladığı otonun izini takip eden polisler, Yenimahalle'de ev kiralayan Kolombiyalıların evine baskın düzenledi. Edirne ve Ankara'da sahte pasaportla oto kiralayan ve bu işi planladıklarını itiraf eden hırsızların kiralık evinde çalınan 1 milyon dolar değerindeki mücevherlerle 3 bin 200 TL, 2 bin 505 Dolar, 250 Euro, 4 adet cep telefonu, 2 adet navigasyon cihazı, 3 adet sim kart, 1 adet flaşdisk, lastik patlatmada kullanılan özel yapım metal aparatlar, 1 adet yan keski, 2 adet bileklik, 3 adet şapka, 3 adet eldiven, 1 adet bavul ele geçirildi.

Kıtalar aşıp geldiler
Şüphelilerin müştekiyi Ankara'dan itibaren takip ettikleri, uygun zamanı bulunca da hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri, çaldıkları mücevherleri kiraladıkları evdeki koltuğun özel maharetle açılabilecek yerine gizledikleri öğrenildi. Bir kıtadan diğer kıtaya hırsızlık yapmak için gelen şüphelilerden, özel olarak yapılan ve lastik patlatmada kullanılan aparatın da elde edilmesi şahısların hırsızlık olayını gerçekleştirebilmek için her yönteme başvurduklarını gözler önüne serdi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen büyük soygun yapıp zengin olmayı planlayan zanlılar cezaevini boyladı. (Kaynak: Sabah)

Yorumlar (5)
Yuri 4 yıl önce
Escobar reisin çocukları burayı Medellin sanmışlar. This is Düzce :)
Film gibi 4 yıl önce
Polisimizi tebrik etmek lazım. kötüden yanlıştan örnek olmaz
Seyirci 4 yıl önce
Bu kadar teferuatli is yapacak beyninizi calismaya verseydiniz ,caldiginizdan fazla mala sahip olurdunuz
kötü örnek oldular 4 yıl önce
bizim düzcedeki kendilerine göre ufak tefek vatandaşa göre çok büyük (okul, işyeri,ev) hırsızlık yapanlar şimde bunu örnek alıp böyle işlere girmezler inşAllah, kuyumcular dövizciler çok dikkatli olmalı. binlerce km. den gel al git. pehh
Düzceli 4 yıl önce
İyi olmuş :) Allah'tan cana zarar yok.