banner614

CEZA UYGULANARAK EVE GÖTÜRÜLDÜ

banner619

Düzce’de Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne gelen bir kişi, güvenlik görevlisinin HES kodu sorgulamasında riskli olarak görüldü. Tarım Müdürlüğü’ne girmek isteyen vatandaş filyasyon ekiplerince evine gönderilirken, 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı.

Asayiş 10.12.2020, 12:07
3804
CEZA UYGULANARAK EVE GÖTÜRÜLDÜ
banner785

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ek binasına Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) işlemlerini yapmak için merkeze bağlı Aydınpınar Köyü’nden gelen H. K., isimli şahıs kamu binası girişinde HES kodu sorgulaması yapan güvenlik görevlisine takıldı.

H. K.’nın yapılan kontrollerinde koronavirüs (COVİD-19) riskli olduğu tespit edildi. Güvenlik görevlisi, H. K.’nın riskli olduğunu tespit edince durumu filyasyon ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine bölgeye gelen filyasyon ekipleri H. K.’nın temaslı olduğunu ve karantinada olması gerekirken evden çıktığını tespit etti.

Şahsa karantina kurallarına uymadığı ve sokağa çıktığı gerekçesi ile Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı. Şahıs daha sonra filyasyon ekiplerince evine götürüldü.

(İHA)

Yorumlar (3)
Citizen 1 ay önce
Eve göndermeyin, yurda atın.
Madur 1 ay önce
Bile bile bunu yapanlar vatana ihanetten içeri tıkmalı
halk 1 ay önce
sülalesine sövdürmek hoşuna gidiyor demekki.
-9°
açık