banner851

banner614

CEZAEVİNİ BOYLADI!

Sakarya’nın Erenler İlçesi’nde bir Kuran kursundaki küçük yaştaki çocuğu terlikle döverken görüntüleri sosyal medyada büyük yankı uyandırmasını ardından gözaltına alınan 55 yaşındaki Ş.Y. polise verdiği ifadesinde, “Ders yapmadığı içi dövdüm, hata ettim” dedi. Terlikle dövdüğü mağdur 13 yaşındaki A.P. ise Ş.Y.’nin derslerini veremediği için terlik ve bazen tokatla 10-15 kez kendisini dövdüğünü söyledi. Ş.Y. ‘çocuğa eziyet etmek’ suçundan sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

banner619
Asayiş 16.01.2017, 09:45 16.01.2017, 17:36
2948

Geçtiğimiz yıl Mayıs Ayında Sakarya’nın Erenler İlçesi’nde bulunan yatılı bir Kuran kursunda hoca olarak görev yapan Ş.Y.’ninbir çocuğu terlikle döverken görüntüleri sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Yayınlanan görüntülerde çocuğu köşeye sıkıştıran hocaya, canı artık acıdığı için ağlayarak durması için yalvaran çocuğun yakarışlarına karşın hocanın peş peşe terlikle vurması dikkat çekmiş bu görüntülerin ardından Sakarya Müftülüğü’ne şikayette bulunulmuştu.

Araya 15 Temmuz Darbe Girişimi girince emekliye ayrıldı
Sakarya Müftü Vekili Nejat Arman olayın 15 Temmuz darbe girişiminden önce meydana geldiğini belirterek, "Bu görüntüler Erenler’de bulunan Kuran Kursu’nda 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde çekilmiş. Görüntüyü çeken de küçük çocuğun arkadaşı. Çocuğun anne babası şikayetçi olmadı. Amcası şikayetçi olunca idari soruşturma başlattık. Araya darbe girişimi girince süreç uzadı. Görüntülerdeki görevli de emekliye ayrıldı. İdari soruşturma halen sürüyor. İdari soruşturmaya göre gereken yapılacaktır" diye açıklamada bulundu.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından çocuğu döven Ş.Y. ve konuyu kendilerine bildirmeyen müftülük görevlileri hakkında soruşturma başlattı. 

“Ders yapmadığı için dövdüm hata ettim”
Dün akşam saatlerinde Ş.Y. polise verdiği ifadesinde, “Mağdur çocuk A.P, 2015 yılı Haziran ayından 2016 Mayıs ayına kadar anılan Kuran kursunda hafızlık eğitimi almaktaydı. İddia olunduğu gibi mağdur çocuğu kurs gördüğü süre zarfında 10-15 kez terlik ve tokatla dövmedim. Yalnızca görüntülerin çekildiği anda terlik ile dövdüm. Ders yapmadığı için dövdüm, hata ettim” dedi.

Tutuklandı
Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardında Ş.Y. ’Küçük yaşta çocuğa darp, kasten yaralama, eziyet’ suçlamalarıyla nöbetçi adliyeye sevk edildi. Ş.Y. ‘çocuğa eziyet etmek’ suçundan sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar (10)
ilahiyatcı 5 yıl önce
yahu kardeşim birde şu ŞARLATANLARA hoca deyipte hocaları rencide etmeyin bari. ne hocası, bunun gibiler din düşmanı ŞARLATANLAR DIR.
din işleri 5 yıl önce
bunlar eğitimden, formasyondan yoksun insanlar. bunlara görev verenleri asıl yargılamak lazım. eğitimci olmanın bir eğitimi olmalı. bu cahillerle din eğitimi yapmaya kaylkarsanız millet dinden çıkar birdaha da girmez. en ağır ceza verilmeli
Ben bir anneyim 5 yıl önce
Bu çocuğun annesi babası bu görüntüleri gördümu acaba ben bir anne olarak dayanamadım aynı şeyi beim çocuğuna yapsalar o adamın hiç şansı yoktu yani
hoca 5 yıl önce
Bu tipler zamanında bu şekildeki davranışlara maruz kalırlarsa fırsat bulunca kendileri de aynı davranışları sergilerler.olay pisikolojiktir
talha 5 yıl önce
Asil kurs içerde hocaa bekle sen
doktor81 5 yıl önce
hoca şimdi seni içerde terliksiz ne döverler yermisin yemezmisin vurdi vurdi vurildi hesabı
vatandaş 5 yıl önce
hakim in aldığı karar çok güzel tebrik ediyorum , ufacık çocuğa yaptığına bak ayıptır günahtır.
Esin 5 yıl önce
Neden bu tip olaylar hep kuran kurslarında oluyor?
Fırat 5 yıl önce
Bu tip yerlerdeki herkes bu şekilde yetiştiği için oluyor .Çoğu zaten ruh hastası ,görünürde İslam a hizmet ediyorlar ama aslında çoğu makam ve para hayranı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın