banner851

banner955

ÇOCUĞUN ELİNDE GÖREN...

Düzce’de dün gece iki farklı bölgede hareketli anlar yaşandı. İkisinin de başrolünde silah vardı. Akınlar Mahallesi’nde küçük yaşta bir çocuğun elinde kurusıkı tabancayı gören vatandaşlar hemen durumu polise bildirirken, Nusrettin Mahallesi’nde ise yükselen silah sesleri korkuttu.

Asayiş 13.03.2018, 11:52 13.03.2018, 18:02
4131

İlk olay, Akınlar Mahallesi Turgut Özal Anadolu Lisesi karşısında bulunan parkta dün akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, “parkta silah teşhiri” anonsu ile harekete geçen ekipler bölgeye geldiğinde şok manzara ile karşılaştı. Yapılan çalışma neticesinde yaşının küçük olduğu belirlenen E.K. isimli çocuğun elinde kurusıkı tabanca ile tabancaya ait 5 adet mermi tespit edildi.
Şahıs, ifadesi alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube’ye teslim edildi.

Bir diğer olayda ise, saat 22:30 sularında Nusrettin Mahallesi Çoban mevkiinde bir şahsın havaya ateş ettiği ihbarını alan polis ekipleri hemen bölgeye intikal etti. Benzin istasyonu önünde aracının içerisinden kurusıkı tabancasındaki şarjörü boşaltan şahıs polis ekiplerince yakalandı. Şahsın Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgusunda N.Y. isimli şahıs olduğu tespit edildi. Şahıs kurusıkı tabancası ve boş şarjörü ile birlikte ifadesi alınmak üzere Çatana Polis Merkezi’ne götürüldü.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (2)
izliyoruz 5 yıl önce
bireysel silahlanmanın hız kazandığı bu dönemde olası vakalar artması normal karşılanmalı. Bugün kurusıkı yarın ise gerçeği ile dolaşmak normalleşecektir. Millet bagajlarında iki veya 3 silah taşıyor. kontroller sıklaştırılmalı. En ufak olayda silaha sarılmamalı ve hatta hiç kullanılmalı.Dayakta yeseniz ne kendi ocağınızı nede başkasının ocağını söndürmeyin.
rahatsız81 5 yıl önce
mantar tabancasından korkan çocuklardınız ne ara ateş eder oldunuz?
17
kapalı