banner851

banner955

ÇOK SAYIDA GÖZALTI VAR…

İstanbul merkezli aralarında Düzce’nin de bulunduğu 5 ilde gerçekleştirilen operasyonda, organize suç örgütü bünyesinde faaliyet gösterdiği tespit edilen 39 şüpheli yakalandı.

Asayiş 16.10.2022, 13:29 16.10.2022, 15:33
7869

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fatih’in Balat Mahallesi’nde birçoğu gayrimüslim vatandaşlara ait bazıları tarihi eser statüsündeki gayrimenkul ve arsaları, yasa dışı biçimde ele geçirmeye ve bu yolla haksız kazanç elde etmeye çalışan çeteye yönelik çalışma başlattı.

KASTEN ÖLDÜRME, YARALAMA, TEHDİT

Yapılan incelemelerde, Mesut B. elebaşılığında hareket eden suç örgütünün, başta “kasten yaralama” olmak üzere “kasten öldürme, konut dokunulmazlığının ihlali, hakkı olmayan yere tecavüz ve tehdit” gibi çok sayıda suça karıştığı ortaya çıktı.

Yurt dışında yaşayan mülk sahipleri ile yaşlı ve sahipsiz gördükleri vatandaşları hedef alan suç örgütünün, bu vatandaşlara ait gayrimenkulleri zorla ele geçirerek internet siteleri üzerinden kiraya verdikleri, ayrıca gasp ettikleri boş arsaları da ruhsatsız otopark olarak işletip haksız kazanç elde etmeye çalıştıkları tespit edildi.

Çalışmaların devamında, Beşiktaş’ta etkin olmaya çalışan ve Mesut B. elebaşılığındaki grupla karşılıklı darp ve silahlı çatışma konularına dahil olan bir suç örgütünü daha belirleyen polis, her iki gruptan toplam 48 şüphelinin yakalanması için harekete geçti.

OPERASYON DÜZCE’YE DE SIÇRADI

İstanbul merkez olmak üzere Adana, Muğla, Diyarbakır ve Düzce’de belirlenen adreslere yapılan eş zamanlı baskınlarda 39 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 16 ruhsatsız silah, 2 kurusıkı tabanca ile bin 21 fişek, bir adreste sera olarak tabir edilen uyuşturucu madde imalathanesi, bir miktar uyuşturucu ve bir kısmı sahte olduğu değerlendirilen 9 bin 580 avro ile 551 dolar para ele geçirildi.

Gözaltına alınan 39 şüphelinin sorgulanmak üzere emniyete götürüldüğü, konuya ilişkin detaylı çalışmaların ise sürdüğü belirtildi.

Yorumlar (3)
Şampiyon 2 ay önce
Çok fakir bir suç örğütüymüş dilencide daha fazla para yakalanıyor artık…
Vatandaş düzceli 2 ay önce
Acaba bu olay suç örgütleri türkiyenin herbir yerin var nasıl geldiler kim davet etti buyrun dedi eskiden dışarda kendimiz gezip geç vakit eve gelebiliyorduk şimdi hava kararınca tedirgin oluyoruz korkuyoruz yada gidilecek yerede gitmiyoruz.
Madur 2 ay önce
Bunların yüzlerini niçin saklıyosunuz gösterinde kimin ne olduğunu biz de anlıyalım içimizdeki pislikleri