banner851

banner955

ÇOK SAYIDA RUHSATSIZ SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş ve Yunus ekiplerinin Düzce’de suç ile suçluları önlemek için başlattığı çalışmalar aralıksız devam ediyor. Düzce il merkezinde gerçekleştirilen denetimlerde haklarında arama kararı bulunan 30 kişi gözaltına alınırken 12’si tutuklandı. Denetimlerde ayrıca, yüksek miktarda uyuşturucu madde ile çok sayıda ruhsatsız silah ele geçirildi.

Asayiş 08.06.2022, 16:43 09.06.2022, 00:03
4544
ÇOK SAYIDA RUHSATSIZ SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş ve Yunus ekipleri, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Suçluların korkulu rüyası haline gelen emniyet ekipleri, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, il merkezindeki denetimlerine bir yenisini daha ekledi.

İl merkezinde umuma açık işyerleri, metruk binalar, eğlence mekânları ile şüpheli araçları denetleyen asayiş ve yunus ekipleri tarafından, yüzlerce vatandaşa Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu yapıldı. Yapılan kontrollerde, aralarında   5 ayrı suçtan 6 yıl 3 ay, 4 yıl 10 ay, 4 yıl 2 ay ve 3 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan toplam 30 kişi gözaltına alındı.

İşlemleri için Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen 30 kişiden 12’si tutuklanarak Çilimli T Tipi Kapalı Cezaevine gönderilirken, 18 şahıs ise Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakıldı.

Denetimlerde ayrıca, 9 adet Ruhsatsız Tabanca, 6 adet Kurusıkı Tabanca, bu tabancalara ait 129 adet mermi, 4 adet bıçak ile 28,2 gr Sentetik Kannabinoid ele geçirildi.

Öte yandan Umuma Açık İşyerlerine yönelik denetimlerde; il merkezinde faaliyet gösteren bir Tekel Büfesinin depo kısmında alkol sunumu yapıldığı tespit edilirken, büfe sahibine idari işlem başlatıldı.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü tarafından denetimler ile ilgili yapılan açıklamada “Halkımızın da desteği ile suç ve suçluyla mücadelemiz aralıksız olarak devam etmektedir” denildi.  

Yorumlar (0)
18
açık