banner851

banner955

ÇOK SAYIDA SİLAH VE TÜFEK ELE GEÇİRİLDİ

Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş ve Motorize Yunus ekipleri kent merkezinde Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde asayiş uygulaması yaptı. Uygulamada çeşitli suçlarda aramaları olan çok sayıda şahıs yakalanarak çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Ayrıca yapılan aramalarda çok sayıda silah ve yivsiz tüfek ele geçirildi.

Asayiş 04.03.2022, 11:50
4155
ÇOK SAYIDA SİLAH VE TÜFEK ELE GEÇİRİLDİ

Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ve motorize yunus ekipleri, il merkezinde asayiş uygulamalarına aralıksız devam ediyor. Çok sayıda personelle yapılan asayiş uygulamasında umuma açık iş yerleri, parklar, caddeler ve şüpheli araçlar üzerinde denetim yapıldı.

Yapılan denetimlerde bin 118 vatandaşın GBT sorgusu yapılırken, çeşitli suçlardan aranan ve haklarında kesinleşmiş hapis kararı olan 14 kişi gözaltına alındı. Tutuklananlar arasında haklarında 7 yıl 6 ay, 6 yıl 8 ay ve 5 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahısların olduğu bildirildi.

Polis ekipleri tarafından İşlemleri için Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen 14 şahıstan 6’sı serbest bırakılırken, 8 kişi ise ifadelerinin ardından sevk edildikleri Düzce Adliyesi’ndeki mahkemelerce tutuklanarak Çilimli T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Yapılan denetimlerde ayrıca, Nalbantoğlu Mahallesinde bulunan bir tekel büfesine, kumar oynatılması ve yasak olmasına rağmen içeride içki içirtildiği gerekçesi ile idari para cezası kesildi.

 

Gün boyu süren denetimlerde 6 adet Ruhsatsız Tabanca, bu tabancalara ait 41 adet mermi ve 3 adet Yivsiz Tüfek ele geçirildi.

Asayiş uygulamalarının Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, artarak devam edeceği öğrenildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (3)
Vendetta 7 ay önce
Abi bitmiyor bee,mantar gibi it kopuk turuyor,asmadan bunları rahat yok,
Duzceli 7 ay önce
Bu ülkede polis ceza yazmaktan başka ne iş yapar? Halkı azarlamaktan başka ne iş yapar? Bekçileri alındıktan sonra polisi göremiyorum bunlar nerede diye düşünüyordum. Her kes her zaman 7/24 görevini yapacak bu gayet normal neresi haber. Şimdiye kadar tutuklanmamalari yanlış
Her zaman yapılmalı 7 ay önce
Keşke bunu arada bir değil de devamlı yapsanız suçlu kalmaz ve daha güvenli bir ortam olur, böyle ara sıra yapmakla bitmez. Sadece Düzce'de değil ilçelerde de yapısın
27
parçalı bulutlu