banner851

banner955

ÇOK SAYIDA TARİHİ ESER ELE GEÇİRİLDİ

Akçakoca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yalı Mahallesinde bir eve düzenledikleri operasyonda çok sayıda tarihi eser ele geçirildi. Bir kişi jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Asayiş 21.10.2021, 12:24 21.10.2021, 16:29
1767

Akçakoca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yalı Mahallesinde M.D isimli bir şahsın evinde tarihi eser bulunduğu yönünde ihbar aldı.

Cumhuriyet Başsavcısının talimatı ile M.D’nin evine operasyon düzenleyen Jandarma ekipleri, yapılan aramalarda 26 adet madeni sikke, 13 adet küçük boy, 1 adet büyük boy etnografik eser kapsamında Osmanlı dönemine ait olduğu değerlendirilen mühür, 1 adet mürekkep kalemi ve mürekkep okkası olmak üzere toplam 42 parça tarihi eser, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ile 1 adet faturasız kurusıkı tabanca ele geçirildi.

Tarihi eserlere Düzce Müze Müdürlüğü’ne teslim edilmek üzere el konulurken, M.D ise ‘Kültür ve Tabiat Varlıkları Kanununa Muhalefet’ suçundan jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

M.D. Akçakoca İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin ardından Savcının talimatıyla, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Jandarma ekiplerinin tarihi eser bulundurma olayı ile ilgili incelemeleri devam ediyor.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (1)
Vecihi 1 yıl önce
Kardeşim adam bulmuşsa, topraktan buldu,kimene,çalmamış gasp etmemiş,neyin telaşı bu,yıllardır yerinden çalanlara ses yok ama,gülüyorum yaaaa şaka gibi
Yeni Sayımız