banner851

banner614

D-100’DE ZİNCİRLEME KAZA!

D-100 karayolu Soğancı mevkiinde arıza yapan TIR, yoğun sisin de etkili olmasıyla birlikte zincirleme kazaya sebep oldu. Aralarında yolcu minibüsünün de bulunduğu 3 araç kazaya karışırken, şans eseri kimsenin burnu bile kanamadı.

banner619
Asayiş 26.12.2017, 09:48 26.12.2017, 16:34
4475

Kaza sabah saatlerinde D-100 karayolu Soğancı mevkiinde meydana geldi. Ankara’dan İstanbul istikametine gitmekte olan TIR, iddiaya göre arıza yaptı ve emniyet şeridinde durdu. Yoğun sis nedeniyle TIR’ı geç fark eden otomobil ani fren yapınca arkadan gelen hafif ticari araç otomobile çarptı. Hemen ardından ise aynı istikamete gitmekte olan Düzce-Bolu seferini yapan içi yolcu dolu minibüs ise hafif ticari araca çarptı.3 aracın karıştığı zincirleme kazada şans eseri kimsenin burnu bile kanamadı. Minibüste bulunan yolcular başka bir minibüsle yolculuğuna devam etti.Görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü!
Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 10 metreye düşen karayolunda polis sürücüleri yavaş ve dikkatli gitmeleri konusunda uyardı. Yaklaşık yarım saat aksamalı verilen trafik akışı, araçların yoldan kaldırılmasıyla yeniden normal akışına döndü.

Haber: Ş. ÇAKIR 

banner844
Yorumlar (6)
Duzce 4 yıl önce
O Tir ariza yapmamistir.kesin bimin deposuna girecekti yolu kacirdi yolun ortasinda durdu.yanilmiyorsam
Duzce 4 yıl önce
Madem minubus suçlu neden içindeki yolcular uyarmamis canları o kadar kiymetsizmi...ne kadar cahil insanlar o durumda minubus şoförünü polisi arayıp sikayetci olmalari gerekir..
erdal 4 yıl önce
emniyet şeridin demi durmuş yapmayın bari fotoğrafa baksaydınız.adam resmen şeritleri ortamamış .reflektor falan nerde bişey koymamış arkadaki hızlıydı diyoruz .önce tır cı güvenli park etse bişey olmayacak
düzceli 4 yıl önce
Emniyet şeridi olmayan yol yaparsan, arıza yapan araç yol ortasında durursa, sise rağmen bu kadar hızlı gidersen olacağı budur. Geçmiş olsun...
Araçsahibi 4 yıl önce
Suçlu olan minibüscü
Içinde yolcu olmasına rağmen
50 70 km arasında seyir ediyo
Ve gòruş mesafesi 10 mt
Ani fren yapan kimse yok kazaya karısan araçlar yavaş bi şekilde seyir ettiği için minibüscü duramadığından dolayı vurdu
Cemil 4 yıl önce
Kaza anında sol şeritte geçiş yapan araç bendim.Haber ayrıntısı doğru.Minibüsün hızı
tahmini 50-70km/s' ti.Anında 155'i aradım ama bant kayıt çıktı.Sonradan öğrendim.Artık böyle tüm acil durumlarda 112 aranacakmış.Bilginize.