banner851

banner955

DARP, KÜFÜR VE TEHDİT İDDİALARI ARAŞTIRILACAK

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’nden üniversite hastanesi acilinde yaşanan şiddet olayıyla ilgili açıklama geldi. Rektörlük, bir hemşireyi darp ettiği ve sağlıkçılara küfür edip tehditler savurduğu iddia edilen Düzce Üniversitesi Personel Daire Başkanı Mehmet Kütük’ün görevden uzaklaştırılıp hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Asayiş 26.11.2021, 17:00
4904
DARP, KÜFÜR VE TEHDİT İDDİALARI ARAŞTIRILACAK

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü geç de olsa beklenen açıklamayı yaptı. Sabah saatlerinde göğüs ağrısı şikayetiyle Düzce Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’ne başvuran Personel Daire Başkanı Mehmet Kütük’ün kendisiyle ilgilenilmediğini iddia ederek, sağlık çalışanlarına küfürler yağdırıp bir hemşireye yumrukla saldırdığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Darp edilen hemşire Kütük’ten şikayetçi olurken, gözler sessizliğini koruyan rektörlüğe çevrilmişti.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı bir birimde yönetici olan Mehmet Kütük’ün karıştığı ileri sürülen şiddet ve tehdit olayıyla ilgili kurumdan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Üniversitemiz hastanesi acil servisinde 26 Kasım 2021 tarihinde yaşanan şiddet olayına ilişkin olarak rektörlüğümüzce bilgi sahibi olunmasını takiben ivedilikle ilgili hakkında soruşturma başlatılmış ve soruşturmanın selameti açısından ilgili hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmıştır. Üniversitemiz her türlü şiddete karşı, kurumsal yaklaşımını sürdürmekte olup bu duruşunu kurum kültürünün bir parçası haline getirmiştir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.”

banner844
Yorumlar (7)
Düzceli 1 yıl önce
Kalp krizi geçiren birine göre biraz fazla atraksiyon olmuş. Deveden büyük fil var. Siz kendinizi insanlar üstün görürseniz böyle şeyler yaşarsınız. Can ile başla görev yapan sağlık personeli neden yanlış teşhis koyup iftira olsun. Tamam anladık, aklayacaksınız ama biraz destekli sallayın. Yorumumu da yayınlayın lütfen.
murat 1 yıl önce
Adam canıyla uğraşıyor,acilde ki söz de doktor adayları dalgasını geçiyor.Sonra adam kızdı oluyor.
As Duzce 1 yıl önce
Mehmet KÜTÜK Üniversitemize en çok emek veren idarecilerin içinde ilk 10 dır. Rektorden de önde yardımcılarından da bashekimdende önce hele o kardiyolog doktorun esmesi bile okunmaz . Mutlak bir ard niyet ve ciddi tahrik ve mağduriyet olmuştur.
OZCAN 1 yıl önce
Personel Daire başkanı Mehmet bey e hastane acilinde 3 kez denk geldim. Normal vatandaşlar gibi hasta kabulden sıra alıp sırasını bekledi ve muayene oldu. Yoksa daire başkanı ünvanını kullanarak sıra beklemeden tedavi olabilirdi. Ama yapmadı kendince kimsenin hakkına girmek istemedi. İşte böyle bir adam hemşire darp edebilirmi.? Hatta kalp krizi geçirdiği esnada. Çocuklar bilr güler...
Yeter 1 yıl önce
İlk vukuatı değil acil serviste. Hep böyle dengesiz.
uzaktan 1 yıl önce
ünvana bak. daire başkanı. vay be. adam 1+0 bile değilmiş.
Hasan 1 yıl önce
Adam haklı. Üniversite hastanesi leş içinde. İnsanlık yok. Başhekim boş işlerle uğraşıyor. hizmet yok. Boş boş boş bir hastane. Yazıl vAllahi
Yeni Sayımız