banner615

banner614

banner701

DİLENCİLERE OPERASYON DÜZENLENDİ

banner619

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan para dilenen şahıslara operasyon düzenledi.

Asayiş 16.11.2020, 10:44
3777
DİLENCİLERE OPERASYON DÜZENLENDİ
banner785

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri, kentin çeşitli bölgelerinde ve trafik ışıklarında dilencilik yapan kişilere yönelik haftalık denetimlerini gerçekleştirdi. Ortaklaşa çalışma yapan ekipler, trafik ışıklarında bekleyen araçların aralarına girerek tehlike oluşturan ve çeşitli bahanelerle dilencilik yapan kişilere yönelik denetim yaptı. 

1-3 YIL CEZA

Duygu istismarı yaparak haksız kazanç elde eden kişileri Zabıta Karakol Müdürlüğü’ne götüren ekipler, Kabahatler Kanunu gereğince yasal işlem yaptı. Zabıta ekipleri, dilenciliği meslek haline getiren şahıslara ayrıca yanlarında çocuklarını dilendirdiği için TCK 229/1 den adli işlem yapılmak üzere savcılığa sevk etti.

Yasa gereği çocuklarını ya da kendini idare demeyecek olan kişileri dilendirenlere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası olduğunu belirten Zabıta ekipleri, birçok dilencinin şehir dışından geldiği ve Düzcelilerin de duygu sömürüsü yapan kişilere para vermemesi hususunda uyarılarında bulundu.

Yorumlar (5)
Duzceli 2 hafta önce
Çocuklar devlet korumasına alınsın
Sozubuyuk 2 hafta önce
Merkezdeki Kadrolu dilencilere neden göz yumuluyor
halk 2 hafta önce
atatürk heykelinin orayı mesken tutmuşlar.Ailecek hepsi oradalar..
Vatandaş 2 hafta önce
Hemde tehlikeliler gençlere öğrenci kızlara korkutarak para topluyorlar vermezsen hepbirlik oluyolar
Duzceli 2 hafta önce
Günün sonunda taksi tutup evlerine gidiyorlar.
açık