banner851

banner955

DİLENCİNİN ÜZERİNDEN ÇIKAN PARA ZABITAYI ŞAŞIRTTI

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Düzce Devlet Hastanesi'nde insanların duygularını sömürürerek yardım topladığını tespit ettiği dilenciyi yakaladı. Dilencinin üzerinden çıkan ve bir kaç saat içerisinde topladığı tahmin edilen 860 TL'ye el konuldu.

Asayiş 17.09.2021, 13:05
1671
DİLENCİNİN ÜZERİNDEN ÇIKAN PARA ZABITAYI ŞAŞIRTTI
banner986

Düzce Belediyesi Zabıta Ekipleri, devlet hastanesi içinde ve çevresinde evini yandığını ve bir işte çalışamadığını iddia eden bir şahsın duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan para istediği yönünde ihbar üzerine harekete geçti.

İhbarı değerlendiren ekipler, elinde evinin yandığını ve kardeşlerine bakmak zorunda olduğunu gösteren bir kâğıt parçası dağıtan şahsı zabıta karakoluna götürdü.

Zabıta karakolunda Bartın’dan Düzce’ye geldiği anlaşılan şahsın, sabah saatlerinden gündüz 11.00’e kadar 860 TL para topladığı kayda alındı. 

CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Özellikle hastanelere giden şahsın yalan iddiaların yazıldığı kağıt parçasını gösterdiği, ardından da vatandaşların yanına giderek para dilendiği ortaya çıktı. Zabıta ekipleri de, dilenciyi bir daha dilenmemesi konusunda uyararak Kabahatler Kanununa göre cezai işlem uyguladı.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (1)
vatandaş 12 ay önce
BÖYLESİDE VAR İHTİYACI OLANIDA AYIRT EDEMİYORUZ NE DİYELİM ÖNEMLİ OLAN NİYET
23
açık