banner851

banner955

DOÇENT CİNSEL SALDIRIDAN TUTUKLANDI

Bolu’da evinde kalan yüksek lisans öğrencisi N.D’ye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Doç.Dr. M.D, öğrencisi N.D’nin kendisini yatağa savuran hocasının elinden tekme atarak kurtulduğunu ileri sürmesi üzerine tutuksuz girdiği adliyeden kelepçeyle çıktı.

Asayiş 15.06.2017, 16:24 16.06.2017, 17:47
10367

Bolu’da tez hazırlamak için evinde kalan yüksek lisans öğrencisi 29 yaşındaki N.D. adlı kıza cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Doç.Dr. M.D, N.D’nin kendisini yatağa savuran hocasının elinden tekme atarak kurtulduğunu ileri sürmesi üzerine tutuklandı.

Geçen yıl 12 Haziran'da Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü'nde görevli Doç.Dr. M.D'nin evinde meydana gelen olayda, yüksek lisans yapan N.D isimli öğrenci, ders çalışmak için yine aynı bölümde tez danışmanı olan Doç. Dr. M. D’nin evine gitti. Gece geç saatlere kadar ders çalışan öğrenci N.D, eşi ve çocuğuyla birlikte yaşayan M.D’nin evinde kaldı. İddiaya göre Doç.Dr. M.D, sabah eşi işe gittikten sonra odasında giyinen genç kızı kapı aralığından bir süre izleyip sonra cinsel saldırıda bulundu. N.D., hocasına tekme atıp evden çıktı.

İftira attı
N.D.'nin şikayeti üzerine Doç.Dr. M.D. hakkında, 'Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'Nitelikli cinsel saldırı' suçlarından dava açıldı. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan Doç.Dr. M.D., hakim karşısına çıktı. Doç. Dr. M.D., tez danışmanlığını yaptığı öğrencisinin kendisine iftira attığını ileri sürerek şöyle dedi:

"Öğrenci klinik psikolojiden mezun olmadığı halde kendisine hasta görmesinin etik olmadığını söyledim. Uzmanlık eğitimi, deneyimi ve diploması yoktur. Buna rağmen klinikte hasta tedavi etmeye çalışıyordu. Ben bunun doğru olmadığını, hatalı teşhis ve tedaviye yol açacağını, hasta yakınlarına maddi ve manevi zarar vereceğini, mesleğin prestjinin zarar göreceğini söyledim. Bu yüzden bana iftira attı. Hakkımdaki iddiaların bundan kaynaklandığını düşünüyorum."

Mahkeme heyeti, kaçma şüphesinin bulunduğu ve adli kontrol şartlarının yetersiz kalacağına hükmederek sanık Doç.Dr. M.D'nin tutuklanmasına karar verildi.

Öncü Haber Merkezi

banner844
Yorumlar (20)
gangu 5 yıl önce
bir tekmeyle kurtulmuş onu yapmaya kafasına koymuşsa tekme değil boksör olsan nafile. hocadan ne istediysen
zeki 5 yıl önce
hocayı tanırım kesinlikle böyle ahlaksızlık yapacak biri değil bu işte bi bit yeniği var
Muallim 5 yıl önce
Hoca evli, kız evli olduğu için hocanın evinde kalmış ve hoca eşi sabah işe gidince olayı gerçekleştirmiş, önce okuyun sonra yorum yapın.
Yanlış 5 yıl önce
Burda sadece hocayı suçlamak haksızlık tur bence . Kızın da hatası var gibi sanki
HER YER AYNI DEMEKKİ 5 yıl önce
BENLİĞİNİ, KİMLİĞİNİ, TÜRKLÜĞÜNÜ DAHASI MÜSLÜMANLIĞINI KAYBEDEN BİR TOPLUM OLDUK, ACABA NEDEN, NEDENİ NE, HANGİ GENEL FAKTÖRLER TÜRK TOPLUMUNU BU HALE GETİRDİ, ESKİDEN SEVİNİRDİK ÜNİVERSİTE DENDİĞİNDE ŞİMDİ ŞÖYLE BİR DURUP DÜŞÜNÜR OLDUK.
Düzceli 5 yıl önce
Şu yaptığınız yorumları okuyunca insanligimdan uyaniyorum. Bilmediginiz olaylar, tanimadiginiz insanlar hakkinda nasil boyle kolayca hüküm verebiyorsunuz? Haberi okudunuz hemen olayi çözdünüz. Kesin kadin suçludur. Helal olsun size
Mithat hoca 5 yıl önce
Hem Mithat hoca'yı tanırım hem de Neşe'yi. Ne mithat hoca böyle birisidir ne de Neşe böyle birisidir. Öncelikle Mithat hoca bütün öğrencileriyle evinde tez çalışması yapar. Bu durumu biraz farklılaştırır. Ama Neşe'nin böyle durumda olması ?
Alperen 5 yıl önce
Hadi Diyelimki Hoca Bir anlık Gaflete kapıldı sana saldırdı sarkıntılık yaptı E peki Adama demezlermi Senin Bir üniversite öğrencisi genç kız olarak gecenin geç saatine kadar hocanın evinde ne işin vardı diye bu işte çok gariplik var çok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın