banner851

banner955

DOLANDIRILAN AİLENİN FERYADI

Bankaya olan kredi borcunu ödemek için sattığı 15 ineğin parasını alamayan çiftçi, ineklerini alan kişilerin kendisini dolandırdığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Asayiş 19.01.2019, 12:52 20.01.2019, 18:24
4343

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki Rıdvan Adıgüzel, bankaya olan kredi borcunu ödemek için sattığı 15 ineğin parasını ödemeyen 2 kişinin kendisini dolandırdığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Mudurnu'ya bağlı Dereçetinören köyünde yaşayan ve geçimini çiftçilik yaparak sağlayan Adıgüzel, eşinin doğum yaptığı dönemde, hem doğum masraflarını karşılamak hem de bankaya olan kredi borcunu ödemek için ahırında bulunan 15 ineğini satmak istedi.Köye gelen F.Ş. ve O.Ç. ile pazarlık tapan Adıgüzel, 15 ineğini 150 bin lirası peşin, geri kalan miktarı da senet karşılığında sattı.

Senetlerin ilk taksiti geldiğinde hayvanlarını sattığı şahısları arayan Adıgüzel, 2 kişinin kendisini sürekli oyalayıp parasını vermeye niyetli olmadıklarını fark edince durumdan şüphelenerek, 2 kişi hakkında araştırma yaptı.

Adıgüzel, hayvanlarını 150 bin lira karşılığında alan kişilerin daha önce de Kırıkkale’de benzer dolandırıcılık suçlarını işlediğini hatta Kırıkkale'de yaşayan bir şehit ailesini de dolandırdığını öğrenince savcılığa suç duyurusunda bulundu.Köyde yaşadığı için başka bir geliri olmadığını ve tüm hayvanlarını da sattığını ifade eden Adıgüzel, "Banka borcumu da ödeyemiyorum. Eşim çok zor durumda. Bize birileri yardım etsin. Hayvanlarımızı geri versinler. Devletimden yardım istiyorum. Çok mağduruz." şeklinde konuştu. (AA)


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (7)
Sozubuyuk 4 yıl önce
Kredisiz cark cevirmek kolaymi kardesim bi yol goster oyle yapak
Düzceli 4 yıl önce
15 inek tanesi 10 bin olsa 150 bin eder. İneğin bi tanesi 10 bin ediyormu ki. Nasıl inekmiş bunlar..
Yalçın Ozan 4 yıl önce
15 inek kaçlirada 150 bini peşin gerisi senetle. Allah yardım etsin.
Fuat 4 yıl önce
Aynen katılıyorum sana. Bende cok merak ettim inekler kaç para.
Vatandas 4 yıl önce
Bosa ugrasmayin abim ablam benim 100 tl gitdi dairemi aldilar savciliga suc duyrusunda bulundumde ne oldu bos bu ulkede dolandirici olacan cezasi yok bak ben 2 senedir hukuk mucadelesi veriyom yuvam gitmis kimin umrunda Allah askina
Muhammed 4 yıl önce
Bir söz var nakit olsun 10 lira Aşağı olsun diye
Ayrıca bankaya kredi borcum var diyor faizle işi olanın hem bu dünyası hem ahireti kayıptır
fırat 4 yıl önce
Muhammed benim paraya ihtiyacım olduğunda senin gibilere ağız eğeceğime ,bankadan alırım daha onurlu ve helal olur.
27
parçalı az bulutlu