banner851

banner614

DÖRT KOLDAN DENETİM VAR

Akçakoca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve belediye zabıta ekipleri, ticari taksi şoförleri ve taksi duraklarını denetledi. Akçakoca polisi ise şehir terminalinde otobüs şoförlerine yönelik kontrol ve bilgilendirme yaptı.

banner619
Asayiş 13.08.2021, 13:00 14.08.2021, 19:01
2490

Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri T Plaka uygulaması kapsamında ticari taksi araç uygunluk belgelerini inceleyerek denetimlerde bulundu.

Akçakoca Belediyesi sorumluluk alanında olan T plaka uygulamasında evrakları tam olan araç sahiplerine ticari taksi araç uygunluk belgesi teslim edildi.

Denetimlerde, taksi duraklarında faaliyet gösteren ticari taksi sahipleri ve sürücülerine yönelik, ticari taksi çalışma karnesi ve şoför tanıtma kartlarının yenilenmesi, trafik güvenliği açısından gerekli olan SRC belgesi, psikoteknik kartları, sağlık raporları, sürücü belgeleri, araç ruhsatları, araç sigorta poliçeleri, kılık kıyafet kontrolü ve diğer gerekli belgelere yönelik kontrol yapıldı.

Ticaret Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelge doğrultusunda harekete geçen ekipler, evrakları eksik tespit edilen ticari araç sürücülerine süre vererek eksiklerin giderilmesinde konusunda uyarılarda bulundu.

Öte yandan 60 yaş üstü sürücülerin ticari araç kullanması yasaklandığından dolayı SCR belgelerinin iptal edilerek taksi kullanmalarına müsaade edilmeyeceği öğrenildi.

 İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Akçakoca Belediyesi zabıta ekipleri ilçe genelinde 8 durak ve 96 araç denetlerken denetlemelerin sık sık yapılacağı öğrenildi.

Akçakoca polisinden şehirlerarası otobüslere inceleme

Öte yandan Akçakoca Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri, şehirlerarası yolcu otobüslerine yönelik denetlemeler gerçekleştirdi. Alkol muayenesi yapılan otobüs sürücülerine kurallara uyması ve hız yapmaması konusunda uyarılar yapan trafik ekipleri, yolcuları da emniyet kemeri takma ve kemeri gidecekleri yere kadar çıkartmama konularında uyardı.

Yorumlar (3)
Başkana 2 ay önce
Düzce zabıtasını gören var mı spor sokakta seyyarı dilencisi motorları yüzünden yürüyemiyoruz
ATİLA 2 ay önce
SAYIN YETKİLİLER SÖZ KONUSU GÖREVLER SİZİN ASLİ GÖREVİNİZ BUNLARI YAPMAK İÇİN BALIKESİRDEKİ OTOBÜSÜN DEVRİLMESİNİ Mİ BEKLEDİNİZ YENİ Mİ UYANDINIZ YAFERİN SİZE KOLAY GELSİN
Vatandaş 2 ay önce
Asker ne alama