banner851

banner955

DÜ’LÜ ESKİ DOKTOR BÖYLE FIRÇALAMIŞ

Bolu’da, FETÖ/PDY'nin üniversite yapılanmasına ilişkin davada tutuksuz yargılanan Doç. Dr. Mehmet Fatih Özlü, Düzce Üniversitesinde paralel yapıyı yönettiği iddia edilen eski öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Yazıcı'nın kendisine “Pensilvanya'ya gitmeyeceksen hacca da gitme” dediğini ifade etti.

Asayiş 15.05.2017, 17:18 15.05.2017, 18:35
8811

Bolu’da, FETÖ/PDY'nin üniversite yapılanmasına ilişkin davada tutuksuz yargılanan Doç. Dr. Mehmet Fatih Özlü, örgütten koptuğunu ileri sürerek bunu Kadiyoloji Bölümü'nde birlikte görev yaptığı Gülen'in doktoru olan Düzce Üniversitesi eski öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Yazıcı'ya söylediğini; Yazıcı'nın, “Pensilvanya'ya gitmeyeceksen hacca da gitme” diyerek kendisine tepki gösterdiğini belirtti.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2005-2009 döneminde yardımcı doçent olarak Kardiyoloji Bölümü'nde görev yapan ve Fethullah Gülen'in doktoru olan kardiyolog Prof. Dr. Mehmet Yazıcı'nın da yer aldığı 31'i tutuklu, 10'u firari, 77 sanıklı davanın ilk duruşmasına devam edildi. Yargılanan sanıklardan tutuksuz Doç. Dr. Mehmet Fatih Özlü firari sanıklar Mehmet Yazıcı, Kenan Gümüştekin, Fahrettin Talay'ın örgütün Bolu'da ki üst düzey isimleri olduğunu ileri sürdü.

17-25 Aralık sürecinden sonra 2015 yılının Mayıs ayında örgüt lideri Gülen'in Pensilvanya'daki evine gittiğini söyleyen sanık Özlü, şöyle konuştu:

"2015 yılında ABD'de büyük bir kardiyoloji kongresi vardı. Mehmet Yazıcı, Pensilvanya'ya da gitmemi istedi. Gülen'in evine giderek geniş bir salonda toplantısına katıldım. Orada devlet, hükümet ve Atatürk aleyhine söylenen söylemler beni rahatsız etti. Kin ve nefret dolu söylemler beni örgütten soğuttu. ABD'den dönüşte Yazıcı'ya örgütten bağımı kopardığımı söyledim. O da bana 'Pensilvanya'ya gitmeyeceksen hacca da gitme' diyerek tepki gösterdi. Sonrasında bana karşı olan tavırları da değişti."

Yazıcı'nın, Köroğlu Devlet Hastanesi'ndeki görevli isimlerle toplantılar yapmasını istediğini anlatan Özlü, "Salı toplantılarını oradaki isimlerle birlikte yapmaya başlamıştık. Kenan Gümüştekin, Mehmet Yazıcı ve Fahrettin Talay da ara sıra toplantılara katılırdı. Ama onlar örgüt hiyerarşisinde daha üstteki isimlerdi ve o toplantılara iştirak ederlerdi. Üniversitede yapılan rektörlük seçimlerinde Hayri Coşkun'u destekleyecekleri yönünde söylemleri vardı. Seçim öncesi bu yönde telkinler oldu. Fakat Coşkun'un rektör olarak seçilmesinin ardından kendilerine sırt çevirdiğinden de bahsettiler" dedi.

banner844
Yorumlar (4)
Komando 6 yıl önce
Oncelikle bu hainlere bak hepsi ayni tip biyik hepsi ayni bunlari kazana atip yakican
Asiyan 6 yıl önce
Kazandıkları okullar da sahte... Soruları alarak en yüksek puanlarla kardiyolojiye yerleştiler... TUS sorularını bu örgüte verip en güzel yerlere getirdiler... Şimdi de başkaları alıyor...
umutlu 6 yıl önce
Adamlar prof olmus doç.dr olmus ama kendilerini kukla gibi oynatan fetoye cocuk gibi inanmislar bunlari duydukca sukur ediyorum Allaha okuyupta bunlar kadar cahil kalsam omrumce pismanlik cekerdim
Gerçek 6 yıl önce
Size hiç kızmıyorum..sen bir insana bu kelimeyi söyliyeyipte peşinden geliyorsa o insan zaten dinini imanı satmis demek..size inananlara yazıklar olsun.mahşer günü Allaha ne hesap vereceksiniz
Yeni Sayımız