banner851

banner955

DÜSİAD ÜYELERİ YARGILANIYOR

Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ)yönelik soruşturma kapsamında kapatılan Düzceli Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD)yönetici ve üyelerinin de aralarında bulunduğu 14’ü tutuklu 21 sanığın yargılanması başladı.

Asayiş 06.06.2017, 14:47 06.06.2017, 17:22
7536

FETÖ’nün dernek yapılanmasına ilişkin davalar sürüyor. FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilmesinin ardından kapatılan ve haklarında iddianame hazırlanan 21 sanık bugün ilk kez mahkemeye çıktı. Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 14’ü tutuklu 21 sanık kimlik tespitlerinin yapılmasının ardından tutuklu sanıkların savunmalarının alınması ile başlandı.

DÜSİAD sanıklarına yönelik yargılanmaları için hazırlanan ortak iddianamede, FETÖ’nün en büyük finans kaynağı olduğu, düzenlenen yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde FETÖ’nün okullarına ve FETÖ ile ilişkili yerlerin ziyaret edildiği, düzenlenen sohbetlerde burs ve kurban adı altında paraların toplandığı, sanıkların Zaman Gazetesi’ne üye olduğu ve sanıkların çocuklarını FETÖ’nün okullarına gönderdiği yer aldı.

Çaycı yönetime geçti beni de yönetime aldı
Bank Asya’da hesabı olan aynı zamanda DÜSİAD’ın yönetiminde bulunan ve son bir yıldır pide fırını işleten tutuklu sanıklardan A.G.’nin DÜSİAD’ın yönetimine geçme şekli mahkeme heyetini şaşırttı. A.G., “4 yıl motor üzerinde Zaman Gazetesi dağıtıcılığını yaptım. Son bir yıldır da pide fırını işletiyordum. DÜSİAD’a üye oldum. Oranın çaycısı yönetimin başına geçince beni de yönetime aldı” dedi.

Derneğin başına çaycının geçmesi sana garip gelmedi mi?
Mahkeme Başkanı Ferhan Acar sanığın ifadesi üzerine şaşkınlığını gizlemeyerek, “İşadamlarının bulunduğu bir derneğin başına çaycının geçmesi sana garip gelmedi mi?” sorusunu yöneltti. Düzceli Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD) yönetici ve üyelerinin yargılandığı davanın duruşmaları sanıkların dinlemesiyle devam edecek.

banner844
Yorumlar (10)
Hasan Tahsin 6 yıl önce
Bu TUZKON;DÜSİAT üyeleri hem nemalandılar,hem de bu hainlere güç verdiler.Bunların bir bedeli olmalı.250 şehidimizin ahı,bunca masum insana yapılanlar var.Ben bu ihaneti biliyordum,onlar mı bilmiyordu.Menfaat için vatan satılmaz.
m kemal 6 yıl önce
O çaycıyı iki gün sonra pideci ile beraber ağırlayıp diğer üyelere odasında bol bol fotoğraf çektiren , üyelerine ait firmaları ile ticaretine devam eden CUMHURBAŞKANININ bunlar HAŞHAŞİ deyip durmasına rağmen bunları yapan M K ?
SÜLEYMAN METE 6 yıl önce
TÜSİAD, DÜSİAD, MÜSİAD NE KADAR LÜZUMSUZ DERNEKLER...
İKİ GÜN SONRA DİĞER DERNEKLERİN BAŞINA NE GELECEĞİ BELLİ DEĞİL...
DEVLET TARAFSIZ DEĞİL Kİ...
Kaan 6 yıl önce
Kardeşim Böyle Şerefsizlere Açıkmıcaksın İple Açıdan İbareti Aleme Ders Olucak
Vatamdaş 6 yıl önce
Esi düzcede kurban rekoru kırıyo kendi bankasyaya para yatırıyo ev alıyo dükkan açıyo hepsini motorla gazete satarakmı yapıyo Allah içerden dışarı çıkamasın gün yüzü görme şehitlerin kanı yerde kalmaz
Ersin 6 yıl önce
Türkiye'de ve Düzce'de düsiad tobb benzerlerinin özü,üretenlerden aidat adı altında para toplamak, devletin verdiği hibe yada faizsiz kredileri paylaşıp büyümek,ihale ve kaymak işlere konmak.Dini milli değerleride makyaj olarak kullnmak.
İlhami Çelik 6 yıl önce
Dusiad eski genel sekreteri ve bylockcu Nuri Türk denilen FETÖCÜ baskın yiyeceklerini anlayınca saftirik çaycısını çorbacısını yönetime alıp iş adamlarını yönetimden çıkarmıştı. Bu davada cacık...
Yasin 6 yıl önce
Ben olsaydım Allah affetsin deyip yırtardım bunlar öğrenemiyor arkadaş yok yok.. Bunlara herşey hak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız