banner851

banner955

DÜZCE BELEDİYESİ UYARDI!

Dolandırıcılar, salgın sürecinde ekonomik anlamda sıkıntılı bir süreçten geçen vatandaşları tekrar Düzce Belediyesi’nin adını kullanarak sömürmeye kalktı. Düzce Belediyesi, ‘belediyeye şoför alımı’ vaadiyle vatandaşları dolandırmaya kalkan dolandırıcılar hakkında uyardı.

Asayiş 31.07.2021, 15:00 01.08.2021, 15:36
3693
banner986

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeni ile ekonomik anlamda dar bir boğazdan geçen vatandaşın parasına göz diken dolandırıcıların oyunları bitmiyor. Düzce Belediyesi’nin adını kirli oyunlarına alet eden dolandırıcılar, iş bulma umuduyla her fırsatı değerlendiren vatandaşları hedef aldı.

Sosyal medya hesapları üzerinden Düzce Belediyesi’ne ‘sürücü personeli’ arandığına yönelik sahte iş ilanı yayan dolandırıcılar bir umut ilana başvuranlardan dosya masrafı adı altında ücret talep etmeye başladı. Vatandaşın cebindeki paraya göz diken şahıslar hakkında Düzce Belediyesi suç duyurusunda bulunurken Düzceliler de dikkatli, olmaları konusunda uyarıldı.

“Sadece İş Kulübü üzerinden bilgilendirme yapıyoruz…”

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Son günlerde kurumumuzun adı kullanılarak ‘şoför alımı’ vaadi ile para talep edildiği tespit edilmiştir. Düzce Belediyesi olarak, sadece İŞKUR ile ortaklaşa olarak İş Kulübü üzerinden vatandaşlarımıza iş olanakları hakkında bilgilendirme yapmaktayız. Vatandaşlarımızın dolandırıcılara karşı dikkatli olmasını rica ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

HABER: Mustafa KİLELİ

banner844
Yorumlar (1)
Bunlardan Dolandırıcı Olm 1 yıl önce
Hakikaten saf dolandırıcı oldukları çok net! Çünkü belediyemiz işçi alımı yaparken ilana çıkmaz :)
23
açık