banner851

banner614

DÜZCE'DE UYGULAMALAR BAŞLADI

banner619

Emniyet ve jandarmanın Düzce ve 80 ilde eş zamanlı gerçekleştirdiği "Dumansız Araç Uygulaması"nda 5 bin 63 sürücüye sigara kullanımı kabahatinden idari para cezası uygulandı.

banner846
Asayiş 26.09.2019, 11:52 26.09.2019, 19:02
7736
banner844
Emniyet ve jandarma yurt genelinde eş zamanlı harekete geçti ve "Dumansız Araç Uygulaması" gerçekleştirdi.Düzce'de de yapılan uygulama hakkında İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, "Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun"unda yer alan tütün ürünlerinin, hususi araçların sürücü koltukları ile taksi hizmeti verenler dahil olmak üzere kara yolu, demir yolu, deniz yolu ve hava yolu toplu araçlarında tüketilemeyeceği ve buna aykırı hareket edenlerin Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddesine göre cezalandırılacağına ilişkin hüküm uyarınca, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı birimler tarafından dün ülke genelinde eş zamanlı "Dumansız Araç Uygulaması" yapıldı.
Bu yıl ilk kez yapılan uygulamaya, 37 bin 65 personel katıldı. Denetimlerde, 169 dedektör köpek de kullanıldı. Araçlarda tütün kullanımı denetimi yapmak, aranan şüphelileri yakalamak ve suç unsurlarını ele geçirmek amacıyla yapılan uygulama kapsamında, 150 bin 381 araç kontrol edildi.
Kontroller sonucu, 5 bin 63 araç sürücüsüne sigara kullanımı kabahatinden idari para cezası uygulandı.
Eksikliği ya da kusuru tespit edilen 9 bin 10 araç için idari para ceza verilirken, bin 866 araç ise trafikten men edildi.Uygulamada, 365 bin 153 kişinin kimlik bilgileri kontrol edilirken, silahlı terör örgütüne üye olmaktan bir, adam öldürmekten 2, uyuşturucu suçlarından 11, hırsızlıktan 19, dolandırıcılıktan 11, yağma/gasptan 3, çocuğun cinsel istismarından bir, diğer suçlardan 645 olmak üzere toplam 693 aranan şüpheli yakalandı.Çeşitli nedenlerle haklarında adli işlem yapılan 84 kişiden 16'sı da gözaltına alındı.
Çalışmalar sırasında 2'si çocuk 6 kayıp kişi bulundu, çocuklar ailelerine teslim edildi.Yapılan aramalarda ise 4 tabanca, 3 av tüfeği, 22 adet mermi/av tüfeği kartuşu, 30 kesici/delici alet, 4 kurusıkı tabanca, 2 gram eroin, 32 gram esrar, 8 adet uyuşturucu hap, 3 bin 160 paket kaçak sigara, 179 litre kaçak içki ele geçirildi. (AA)
Yorumlar (48)
ozgur kirci 2 yıl önce
kendi paramla aldigim arabada sigaraicmeyecemde ne olacak boyle sacmalik varmi arabayaparayi ben verdim vergisini odedim sigorta yaptirdim siz gidin meclisteki pkk lilarin maaslarini kesin devlete para lazimsa
İsmet 2 yıl önce
Bende iş yeri için istiyorum numaranız ne ?
Reis 2 yıl önce
En çokta 100 tl ceza ödeyipte devletin bütün memurlarının maaşını ödüyormuş gibi rollenenlere hastayım
Cem 2 yıl önce
Arabalardan çıkan egzos gazı sigaradan daha mi az zararlı ozaman dizel benzin lpg kullanan butün aracların trafiğe ćikmasınıda yasaklayın eletrikli arać kullansın herkes olsun bitsin.Komedi ya
Tokuşlar sakini 2 yıl önce
Elbette uygulamalar can sıkıcı. Fakat yaptılan yorumların üslubu sizi hukuki açıdan suçlu kılabilir. Kimse kendini kandırmasın. Klavye kabadayılığına gerek yok.yoksa Sigaraya kızarken yaptığınız yorumların harfi başına ceza yerdiniz
VATANDAŞ 2 yıl önce
kırmızı ışıkta geçene, yaya geçidinde yayaya yol vermeyene, gürültü çıkartıp vatandaşoı rahatsız edene, trafiği tehlikeye sokana, kasksız plakasız motor kullanana, park yasağı olan yere park edene, hız kurallarını dinlemeyene, ticari araç ile ralli yapanlara da ceza kesilmesini, diliyorum.
Adore81 2 yıl önce
Bu uygulama emri veren Devlet idarecileri siz fazla oldunuz kokmuş yumurta beyninizi böyle şeylere yoracağınıza sizi bu dıruma sevkedenini de denetlesenize.sigaradan size ne ne alaka yol-ataç eskiyası kesilmeyi bırakın Saçmalamayın
Düzceli 2 yıl önce
Yazık günah vergiler cezalar akaryakıta zamlar milleti canından bezdiriyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın