banner851

banner614

DÜZCE'DE YİNE İŞ BAŞINDALAR!

banner619

Halkın duygularını sömürerek ağlarına düşürmeye kalkışan dolandırıcılar yine iş başında! Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün adını kullanarak, vatandaşları tuzağa düşürmeye çalışan şahısların tespit edilmesi üzerine uyarı gecikmedi.

banner846
Asayiş 26.10.2019, 12:04 26.10.2019, 19:04
3157
banner844
Düzce Belediye Başkanlığı tarafından, bazı şahısların Sosyal Yardım İşleri'nin adını kullanarak yardım kampanyası bahanesiyle dolandırıcılık yapıldığı tespit edildi.
Belediyenin adını kullanarak vatandaşlardan para toplamak isteyen dolandırıcıların olduğu yönünde haberler alındığını belirten Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, "Dolandırıcılar, hasta birinin tedavisi, yaşlı bir kimsenin bakımı ya da fakir bir öğrencinin ihtiyaçları için para talep ediyor. Verilen hesap numarasına para yatırılması isteniyor. Masum vatandaşların yatırdığı paralar dolandırıcıların eline geçiyor. Daha önce de birçok kez belirttiğimiz gibi Düzce Belediyesinin iş adamlarından ya da vatandaşlarımızdan herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir durum, kesinlikle söz konusu değildir." ifadeleri kullanıldı.Düzce Belediyesi, adına ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak ve vatandaşların bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları veya bu yönde herhangi bir duyum almaları halinde hemen Emniyet Müdürlüğünün veya Jandarma Komutanlığının telefonlarını arayarak ihbarda bulunması uyarısında bulunarak, "Bu kişi ya da kişilere kesinlikle itibar etmemeleri önemle rica olunur." uyarısında bulundu.
HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (1)
Chef 2 yıl önce
Biz bunlara her gün avm önünde maruz kalıyoruz düzce belediyesi zabıta ekipleri ne iş yapıyor merak ediyorum beyaz masayı arasakta şikayet etsekte ciddiye alan yok düzcenin en işlek yeri olan avm ve çevresi bir an önce ele alınmalı