banner851

banner955

DÜZCE VALİLİĞİ ÖYLE TEDBİRLER ALDI Kİ…

Düzce’de düğün, nişan, sünnet gibi her türlü merasimde araç konvoyu ve havaya ateş açma gibi olumsuzların önüne geçilebilmesi için Düzce Valiliği koordinasyonunda sıkı tedbirler uygulamaya konuldu. Vali Cevdet Atay’ın imzasıyla kaymakamlıklara, belediye başkanlıklarına, il emniyet müdürlüğü ve jandarma komutanlığı ile muhtarlar derneğine yazı gönderildi.

Asayiş 20.08.2021, 16:24
3279
DÜZCE VALİLİĞİ ÖYLE TEDBİRLER ALDI Kİ…
banner986

Düğün, nişan, sünnet gibi her türlü merasimde araç konvoyu ve havaya ateş açma gibi olumsuzların önüne geçilebilmesi için Vali Cevdet Atay’ın imzasıyla kaymakamlıklara, belediye başkanlıklarına, il emniyet müdürlüğü ve jandarma komutanlığı ile muhtarlar derneğine yazı gönderildi.

Gönderilen evrakta vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içinde yaşamalarının devletin asli görev ve sorumluluklarından olduğu hatırlatılarak, “Ülke genelinde düğün, nisan, sünnet, asker uğurlama, sportif faaliyetler vb. durumlar nedeniyle yoğun araç konvoylarının oluştuğu, bu konvoylarda yer alan araçların trafik kurallarına uymadığı, devamlı suret ile klakson çalarak, tüm şeritleri tamamen kapattıkları, yoldan faydalanan diğer sürücü ve yayaları tehlikeye düşürdükleri, zaman zaman da trafik kazası ile silahla havaya ateş ederek ölüm ve yaralanma olaylarının meydana geldiği görülmektedir. Gürültü ve çevre kirliliğine yol açan araç konvoylarının vatandaşlarımızı rahatsız edecek boyuta ulaştığı, işlek caddelerde trafiği aksattığı ve tehlikeye düşürdüğü şehrin ticari faaliyetlerini de olumsuz etkilediği, trafik düzenini, asayişi ve toplumu rahatsız edici boyutlara ulaştığı gözlemlenmektedir.” denildi.

 Alınan tedbirle ise şöyle sıralandı:

  1. Organizasyon sahiplerine izin verilirken, organizasyonda silah kullanılmaması, havaya ateş açılmaması ve konvoyların trafiği tehlikeye düşürmeme hususlarına ilişkin taahhütname alınacaktır.
  2. Bu tip organizasyonlarda davetli olarak bulunan kolluk görevlileri; emre aykırı davranışı tutanak altına almak ve müdahale yükümlülüklerini yerine getirmedikleri takdirde haklarında soruşturma açılacaktır.
  3. Muhtarlar bölgelerinde bu durumun olduğunu öğrendiklerinde kolluk birimlerine ihbarda bulunma yükümlülüklerini yerine getireceklerdir.
  4. Organizasyon sahipleri tarafından açık veya kapalı alanlarda yapılacak kutlamalarda farkındalık oluşturmak amacıyla 50*70 cm ebatlarında havaya ateş açılmaması/silah kullanılmamasına yönelik afiş temin edilerek tüm katılımcıların görebileceği şekilde organizasyon alanlarına asılacaktır.
  5. Kamu personelinin katıldığı organizasyonlarda silahı ile havaya ateş açtığının tespit edildiği durumlarda, ilgili kamu personeli hakkında derhal disiplin işlemlerine başlanılacak, bu kamu görevleri hakkında idari para cezası uygulanıp uygulanmadığı hususuna, soruşturma esnasında özellikle dikkat edilecektir.
  6. Düğün salonları en az yirmi dört saat önce ilgili kolluk birimine gerekli bildirimde bulunacaktır.
  7. Düğün, nişan, eğlence ve benzeri programlar sırasında ve diğer zamanlarda konvoyların güvenlik birimlerinin trafik ekiplerince ve KGYS görevlileri aracılığı ile takibinin yapılması ve konvoya katılan araçların denetlenmesi sağlanacaktır.
Yorumlar (5)
Aa 13 ay önce
İyi güzel de ben ateş edemiyorum, muhtar yeğenini evlendirirlen veya akrabası düğün yaparken cephane harcıyor! Bu yasaklar bana mı?? Boku çıkar bu ayrımcılığın.
beyköylü 13 ay önce
kimsenin ekmeyinle oynama üğretici elindeki mahsülü satmaya calışıyor neden rahatsız oldun marketin var tapi elinde mallar patlıyor dimi acık konuş şişme bu kadar
Madur 13 ay önce
Her şeyi biliyorsa bu halı sahalarının22 ikiden sonra faaliyetlerini niçin durdurmuyo gece evimizde dinlenemiyoruz bıktık artık sopalarlan mı basalım artık halı sahalarını
SELAMİ 13 ay önce
SAYIN VALİ KALICI KONUTLARDA SARIMSAK SOĞAN PATATES SATAN HURDA TOPLAYAN CIĞIRTKANLIK YAPAN SATICILARDAN BIKTIK UZASANDIK.AYNI GENELGEYE EK YAPARAK BU ŞAHISLARDAN BİZİ KURTAR YETER ARTIK
Güzelbahçe 13 ay önce
Bıktık artık çıgırtkanlardan biran önce yasaklansın
23
açık