banner851

banner614

DÜZCE’DE BUGÜN İKİ AYRI DENETİM VAR!

banner619

İçişleri Bakanlığı 81 ilde eş zamanlı iki ayrı denetim yapılacağı açıkladı. Buna göre; tüm valilikler ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan denetim timleri ile berber, kuaför, güzellik merkezleri, alışveriş merkezleri, ticari taksiler, pazar yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım faaliyetleri ve seyahat kısıtlaması olan illerde şehir giriş çıkışlarına yönelik olacak. İkinci denetim olarak ise emniyet ve jandarma tarafından 15:00-24:00 saatleri arasında “Türkiye Güven Huzur Uygulaması” gerçekleştirecek.

banner846
Asayiş 15.05.2020, 12:17 15.05.2020, 15:40
5103
banner844

Düzce’de bugün iki ayrı denetim gerçekleştirilecek. İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelgeyle, eş zamanlı olarak 81 ildeki berber, kuaför, taksi, pazar yeri, alışveriş merkezleri (AVM), toplu ulaşım araçlarında yeni tip koronavirüsle mücadele (Kovid-19) kapsamındaki kurallara uyulup uyulmadığı kontrol edilecek. Genelgede, hava sıcaklığının artması nedeniyle toplu ulaşımda, park, bahçe, cadde ve sokaklarda, ayrıca sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı illerde kısıtlama sonrasında market, pazar yeri, alışveriş yerleri ile caddelerde toplumsal hareketlilikte artış yaşandığı, sosyal mesafeye aykırı yoğunlukların oluştuğu belirtildi.

Genelgeye göre, denetimlerde sosyal mesafe kurallarının yanı sıra, berber, kuaför, güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, ticari taksiler, pazar yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım faaliyetlerinde ve seyahat kısıtlaması olan illerde daha önce valiliklere gönderilen genelgelerle belirtilen kurallara uyulup uyulmadığı kontrol edilecek.

Türkiye Güven Huzur Uygulaması

Öte yandan 30 bin 443 emniyet, 20 bin 730 jandarma ve 712 sahil güvenlik personeli olmak üzere toplam 51 bin 885 personel ve 217 dedektör köpeğiyle 8 bin 151 noktada "Türkiye Güven Huzur" uygulaması yapılacak. Uygulama ülke genelinde eş zamanlı olarak bugün 15.00-24.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Uygulamada, Kovid-19 tedbirleri kapsamında süresiz kapatılan iş yerlerinin kapalı olup olmadığı, çalışma saatleri yeniden düzenlenen iş yerlerinin belirlenen saatlerde faaliyet gösterip göstermediği ve kapanış saatlerine riayet edip etmediği, semt pazarlarında, marketler, fırınlar, petrol istasyonları gibi iş yerlerinde 10 metrekareye bir kişi düşecek şekilde müşteri kabulü ve dışarıda sıra bekleyen şahısların sosyal mesafe kuralına uyup uymadığı, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü şahıslar ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların kısıtlamaya uyup uymadığı, toplu taşıma ve ticari taksilerin yolcu kapasiteleri, plaka kısıtlamaları, araç içerisinde maske kullanımı ve diğer kurallar ile ilgili alınan tedbirlere uyup uymadığı, park, bahçe, mesire ve yürüyüş alanları gibi yerlerde de alınan tedbirlere vatandaşların uyup uymadığı denetlenecek.

Yorumlar (6)
Duzceli 1 yıl önce
Sayın valimiz Düzce'de sokak yasağı gelmesi lazım..vatandaşımız anlamıyor.
Hülya 1 yıl önce
A101 Bim gibi fırınlar manavlar Tahtakale gibi alışveriş yerlerin de bu kurallara uyulmuyor maalesef
Ahmet 1 yıl önce
Sayın valim vürüs heryerde var yanlız İstabul caddesi değil her yerde denetim yapılsın
cml 1 yıl önce
Sayın valim:Hazır dolaşmaya çıktınız mümkünse birde eski sanayi çarşısına gelinde kuralları hiç tanımayan eşnaf ve müşterileri bir görün şaşırırsınız.
Ramazan 1 yıl önce
Benim merak ettiğim milyon TL civarında cezalar kesildi bu cezalar tahsil edilecek mi acaba. Çünkü cezanın varlığından ve tahsilatinin yapılacağını bilen vatandaşlar kanun ve yönetmeliklere uyar ancak yapılan denetimlerden basın yoluyla gördüğümüz kadarıyla riayet edilmediği görülmekte. Çocukların oyunları vardı saklambaç , oyun oynanıyor zannediliyor Şahsen üzülüyorum.
Kasabalı Kız 1 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum. Böyle vurdum duymazlık olmaz.
18°
parçalı az bulutlu