banner851

banner614

DÜZCE’DE ISIRILAN ISIRILANA!

Düzce’de sayıları giderek artan sokak hayvanları nedeniyle yaşanan tedirginlik, meydana gelen saldırı vakaları ile katlanıyor. Eylül ayında toplam 32 kişi ısırılarak yaralandı. Tek teselli kedi ya da köpeklerde kuduz hastalığına rastlanmaması oldu.

banner619
Asayiş 14.10.2021, 18:00
1419
DÜZCE’DE ISIRILAN ISIRILANA!

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, aylık faaliyet raporunu açıkladı. Buna göre; geride kalan eylül ayında hayvan hastalıkları ile mücadele çalışmaları etkin şekilde gerçekleştirildi.

9 mahallede 54 köpeğe kuduz aşısı

2021 yılı eylül ayı içerisinde, 86 köyde 10 bin 847 adet büyükbaş hayvana proje kapsamında şap aşısı, 46 köy 3 mahallede 978 adet büyükbaş hayvana sığır brusellozu, 13 köyde bin 300 adet küçükbaş hayvana koyun-keçi vebası aşısı ve 943 adet koyun keçi brusellozu yapıldı. 9 mahallede ise korucu olarak 54 köpeğe kuduz aşısı uygulandı. Hayvan pazarının açık olduğu perşembe günlerinde hayvan pazarı içerisinde rutin denetimler yapılırken, herhangi bir bulaşıcı hastalığa rastlanmadığını bildiren müdürlük, bu doğrultuda hayvan pazarındaki il dışına hayvan nakil işlemlerinin de sekteye uğramadığı aktarıldı.

Saldırılar bitmiyor

Raporda bu ay da saldırılar eksik olmadı. Düzce’de yine onlarca vatandaş sokak hayvanları tarafından ısırılmaları sonucu hastanelik oldu.

İl genelinde meydana gelen ve sağlık kuruluşlarına intikal eden 32 ısırık vakası için köpek ve kediler 10 gün müşahede altına alındı. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, müşahede sonucunda kuduz hastalığı yönünden olumsuz bir durumun gözlenmediğini bildirdi.

Öte yandan Düzce’de neredeyse her gün yaşanan saldırılar, sürüler halinde gezerek, insanları sokakta rahatça yürütmeyen sokak köpekleri sorununu yeniden gündeme taşıdı. Şehrin her yanında kalabalık gruplar halinde dolaşan başıboş köpekler yüzünden özellikle çocukların dışarıda oynarken korktukları ihbarlara yansırken, konunun muhatabı olan Düzce Belediyesi’nin kontrolsüz üremenin önüne geçmek için çalışma yapması bekleniyor.

Yorumlar (18)
Duzceli81 1 hafta önce
Duzce belediyesinin hizmet kapasitesi.oy verin köpekler sizi ısırsın.
aitor 1 hafta önce
geleneksel öncü rtv sokak hayvanları katledilsin programı, olağan hale gelmiş artık.
şşşşşttttt 1 hafta önce
Hayvan hakları savunucularını kızdırmayın.Bizi yesin parçalasın psikolojimizi bozsunlar ama hayvanlar üzerinden isim yapmaya çalışanlar buna hayvan hakkı deyip insanları suçlasınlar.
sts 1 hafta önce
ELİNİZDE DEĞNEK OLSUN KORKTUĞUNUZU BELLİ ETMEYİN BU HAYVANLARIN GÖZLERİNİN İÇİNE BAKIN O ZAMAN SİZDEN KORKARLAR
can 1 hafta önce
ALMANYADA 40 SENEDIR YASIYORUM BIRTANE BASI BOS KÖPEK GÖRMEDIM SOKAKLARDA DÜZCEDE BELEDIYE SORUMLU BU BASI BOS KÖPEKLERDEN KESIN NEDEN ALMANYADA BASI BOS KÖPEKLER YOK
özkan 1 hafta önce
ALLAH AŞKINA ŞU KÖPEKLERE BİR ÇARE BULUN ARTIK, TAMAM HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA ISIRLIMAK İSTEMİYORUZ. GÜNÜN HER SAATİNDE ÖZGÜRCE SOKAĞA ÇIKAMADIKTAN SONRA BİZİM ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ NERDE KALDI.
Cevap 1 hafta önce
Peki özkan bey madem özgürlüğünüz kısıtlanıyor yani öyle düşünüyorsunuz biz bayanlar napalım sizin hem cinslerinizin bir çoğu yüzüne sokağa çıkamıyoruz açığa ayrı bakılıyor kapalıya ayrı tecavüzcüsü ayrı katili sapığı ayrı şimdi bir düşünün bakalım özgürce gezinemeyen kimler özgürlük hakkında ki bu düşüncenizi başka konular hakkında kullanın
Serkan 1 hafta önce
ve hala toplanmıyor bu köpekler
DERELİ TÜTÜNCÜMAHALLE SAK 1 hafta önce
HAYVANLAR SOKAKLARDA MAHALLELERDE SÜRÜ HALİNDE GEZİYORLAR! NEDEN BU KADAR ŞEHİR İÇİNDELER? NEDEN BİR ÇÖZÜM BULUNMUYOR? BARINAKTA NEDEN MUHAFAZA EDİLMİYOR, NEDEN??
Zavallı 1 hafta önce
Seni tıkayalım bir yere memnun kalırsan çürür gidersin orda nasıl fikir bence çok iyi bir fikir önüne akıllarına gelirse iki tas yemek koyarlar tamam
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın