banner851

banner955

DÜZCE’DE ISIRILAN ISIRILANA!

Düzce’de sayıları giderek artan sokak hayvanları nedeniyle yaşanan tedirginlik, meydana gelen saldırı vakaları ile katlanıyor. Eylül ayında toplam 32 kişi ısırılarak yaralandı. Tek teselli kedi ya da köpeklerde kuduz hastalığına rastlanmaması oldu.

Asayiş 14.10.2021, 18:00
1501
DÜZCE’DE ISIRILAN ISIRILANA!
banner986

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, aylık faaliyet raporunu açıkladı. Buna göre; geride kalan eylül ayında hayvan hastalıkları ile mücadele çalışmaları etkin şekilde gerçekleştirildi.

9 mahallede 54 köpeğe kuduz aşısı

2021 yılı eylül ayı içerisinde, 86 köyde 10 bin 847 adet büyükbaş hayvana proje kapsamında şap aşısı, 46 köy 3 mahallede 978 adet büyükbaş hayvana sığır brusellozu, 13 köyde bin 300 adet küçükbaş hayvana koyun-keçi vebası aşısı ve 943 adet koyun keçi brusellozu yapıldı. 9 mahallede ise korucu olarak 54 köpeğe kuduz aşısı uygulandı. Hayvan pazarının açık olduğu perşembe günlerinde hayvan pazarı içerisinde rutin denetimler yapılırken, herhangi bir bulaşıcı hastalığa rastlanmadığını bildiren müdürlük, bu doğrultuda hayvan pazarındaki il dışına hayvan nakil işlemlerinin de sekteye uğramadığı aktarıldı.

Saldırılar bitmiyor

Raporda bu ay da saldırılar eksik olmadı. Düzce’de yine onlarca vatandaş sokak hayvanları tarafından ısırılmaları sonucu hastanelik oldu.

İl genelinde meydana gelen ve sağlık kuruluşlarına intikal eden 32 ısırık vakası için köpek ve kediler 10 gün müşahede altına alındı. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, müşahede sonucunda kuduz hastalığı yönünden olumsuz bir durumun gözlenmediğini bildirdi.

Öte yandan Düzce’de neredeyse her gün yaşanan saldırılar, sürüler halinde gezerek, insanları sokakta rahatça yürütmeyen sokak köpekleri sorununu yeniden gündeme taşıdı. Şehrin her yanında kalabalık gruplar halinde dolaşan başıboş köpekler yüzünden özellikle çocukların dışarıda oynarken korktukları ihbarlara yansırken, konunun muhatabı olan Düzce Belediyesi’nin kontrolsüz üremenin önüne geçmek için çalışma yapması bekleniyor.

Yorumlar (19)
Duzceli 11 ay önce
Bu köpekler inşAllah Belediye başkanını ısırır parçalar kaba etini .Yetti artık be
Duzceli81 11 ay önce
Duzce belediyesinin hizmet kapasitesi.oy verin köpekler sizi ısırsın.
aitor 11 ay önce
geleneksel öncü rtv sokak hayvanları katledilsin programı, olağan hale gelmiş artık.
şşşşşttttt 11 ay önce
Hayvan hakları savunucularını kızdırmayın.Bizi yesin parçalasın psikolojimizi bozsunlar ama hayvanlar üzerinden isim yapmaya çalışanlar buna hayvan hakkı deyip insanları suçlasınlar.
sts 11 ay önce
ELİNİZDE DEĞNEK OLSUN KORKTUĞUNUZU BELLİ ETMEYİN BU HAYVANLARIN GÖZLERİNİN İÇİNE BAKIN O ZAMAN SİZDEN KORKARLAR
can 11 ay önce
ALMANYADA 40 SENEDIR YASIYORUM BIRTANE BASI BOS KÖPEK GÖRMEDIM SOKAKLARDA DÜZCEDE BELEDIYE SORUMLU BU BASI BOS KÖPEKLERDEN KESIN NEDEN ALMANYADA BASI BOS KÖPEKLER YOK
özkan 11 ay önce
ALLAH AŞKINA ŞU KÖPEKLERE BİR ÇARE BULUN ARTIK, TAMAM HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA ISIRLIMAK İSTEMİYORUZ. GÜNÜN HER SAATİNDE ÖZGÜRCE SOKAĞA ÇIKAMADIKTAN SONRA BİZİM ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ NERDE KALDI.
Cevap 11 ay önce
Peki özkan bey madem özgürlüğünüz kısıtlanıyor yani öyle düşünüyorsunuz biz bayanlar napalım sizin hem cinslerinizin bir çoğu yüzüne sokağa çıkamıyoruz açığa ayrı bakılıyor kapalıya ayrı tecavüzcüsü ayrı katili sapığı ayrı şimdi bir düşünün bakalım özgürce gezinemeyen kimler özgürlük hakkında ki bu düşüncenizi başka konular hakkında kullanın
Serkan 11 ay önce
ve hala toplanmıyor bu köpekler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık