banner851

banner614

DÜZCE’DE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNE UYMAYANLARA CEZA YAĞDI

banner619

İçişleri Bakanlığı, korona virüs salgını sonrasında Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından açıklanan tedbirlere uymayan vatandaşlara ceza kesmeye devam ediyor. Düzce’de korona virüs tedbirlerine uymayan 4 bin 202 kişi, 260 işletme ve 103 toplu taşıma aracına toplam 7 milyon 541 bin 310 TL para cezası kesildi.

banner846
Asayiş 01.08.2020, 11:50
4007
DÜZCE’DE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNE UYMAYANLARA CEZA YAĞDI
banner844

İçişleri Bakanlığı, korona virüs salgını sonrasında Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından açıklanan tedbirlere uymayan vatandaşlara ceza kesmeye devam ediyor. Pandemi sürecinin başladığı tarihten itibaren yapılan uygulamalarda, kurallara uymayan vatandaşlara, kapalı kalması gerekirken faaliyetlerini sürdüren iş yerlerine ve fazla yolcu alan toplu taşıma araç sürücülerine de cezai işlem uygulandı.

Düzce’de bu kapsamda Düzce İl Emniyet Müdürlüğü, Düzce İl Jandarma Komutanlığı ve il genelinde bulunan belediyelerin zabıta amirlikleri tarafından yapılan denetimlerde 4 bin 202 kişiye toplam 6 milyon 102 bin TL para cezası kesildiği öğrenildi. Uygulanan cezalar Düzce İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilerek onandı.

İŞ YERİ VE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI CEZADAN KAÇAMADI

Düzce il genelinde korona virüs kurallarını ihlal eden, kumar oynanan ve sağlık açısından uygun olmayan işletmeler mühürlendi. Bu işletmelere toplam 819 bin TL cezai işlem uygulandı. Normalleşme sürecinin ardından halk otobüslerinde ruhsatta yazan yolcu sayısının yarısı kadar, ilçeler arası sefer yapan otobüslerin koltuk sayısı kadar ve şehirler arası yolculuk yapan araçlara yönelik yapılan uygulamalarda 103 otobüs, midibüs ve minibüse 620 bin 310 lira cezai işlem uygulandı. İl genelinde 4 bin 202 kişi, 260 işletme ve 103 otobüs, midibüs ve minibüse toplam 7 milyon 541 bin 310 lira cezai işlem uygulandı. 

(İHA)

Yorumlar (6)
Said 11 ay önce
Gece acile de gidip bı baksınlar maske takmadan çalışan personelleri görsünler, hastane personeli virüsten muaf mı tutuluyor. Bu virüs kafede dip dibe otururken yerken içerken bulaşmıyor ama sokakta maskesiz dolaşınca risk oluşturuyor, spor salonlarında millet neredeyse koyun koyuna ama camide sosyal mesafe, toplu taşımada insanlar kucak kucağa fakat minibüsçü esnafı yarım kapasite. Yüzme havuzu, kaplıca, hamam, sauna, SPA merkezleri gibi işletmeler açık ama halı sahalar kapalı. Ya bizim aklımızla dalga geçiyorlar yada dalga geçilecek kadar bile düzgün çalışmayan akla sahipler.
Ramazan 12 ay önce
Cezalar yazılsa ne olacak bir kaç ay sonra cezalarını ödeyen öder odemeyenlerin cezaları silinir. Yıllardır hükümetlerin ceza af uygulamaları var. Vatandaş da buna göre hareket ediyor. Nasıl olsa af çıkar diye verilen hiç bir cezayı ödemeyen bir sürü vatandaş var. ..
Osman 12 ay önce
Bunu heryerde yapacaklar cezası varsa yazacaklar cilimlide maske takan yok ceza yazan yok adelet düzcedemi var sadece
EyvAllah 12 ay önce
Maske Takan Neredeyse Yok Denecek Kadar Az Sayıda, Takanlarında Büyük Kısmı Yanlış Takıyor..Covid Kimsenin Umrunda Değil Malesef Denetimler Yetmiyor
Vatandaş 12 ay önce
2 lokantayı garsonlarda maske yok diye en az 5 sefer şikayet ettim, uyarmakla yetindiler, ben bu ceza işine inanmıyorum,
Ahmet hakan 12 ay önce
Bu halkmarların özelliği ne müşteriler maskesiz geziyo üstünlüğümü var bu market zincirlerinin farkı ne yetkililer neden halkmara ceza kesemiyo cemaat ci oldukları içinmi
22°
parçalı bulutlu