banner851

banner614

DÜZCE’DE YİNE İŞ BAŞINDALAR!

banner619

Düzce’de Vali’nin adını kullanarak dolandırıcılık yapmaya kalkışanlar yine iş başında! Düzce Valiliği, Ramazan ayında halkın manevi duygularını sömürmeye kalkan dolandırıcılara karşı dikkatli olunması yönünde uyarıda bulundu.

banner846
Asayiş 12.05.2020, 16:12
1834
DÜZCE’DE YİNE İŞ BAŞINDALAR!
banner844

Koronavirüs salgınının devam ettiği Ramazan ayında yardımlaşma duyguları daha ön plana çıkarken, bu durumdan faydalanmaya kalkan dolandırıcılar, Düzce’de yaşayan vatandaşları ağlarına düşürmek için telefonla aramaya başladı. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın adını kullanarak, aradıkları kişileri kandırmaya kalkanlar olduğu yönünde gelen ihbar üzerine harekete geçen Düzce Valiliği, gerekli mercilere şikayette bulunurken, bir de uyarı açıklaması yaptı.

Yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “Yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı Ramazan ayının maneviyatını kötü amaçları için kullanmak isteyen dolandırıcılar çeşitli kurum ve kişileri telefon ile arayarak, kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp “İhtiyaç sahiplerine yardım topluyoruz,  kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz. Ben Özel Kalem Müdürü sizi Vali Yardımcısına aktarıyorum.” şeklinde Sayın Valimiz, Vali Yardımcılarımız ve Kurum Müdürlerinin adını kullanarak yardım adı altında para istendiği, yönünde bilgiler Valiliğimize ulaşmaktadır. Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, Vali Yardımcılarımız, Özel Kalem Müdürü ve Kurum Müdürlerimizin adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçlerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın dolandırılıp mağdur olmamaları için yardım talebiyle aradığını söyleyen kişi ya da kişilere itibar edilmemeli ve bu kişileri kolluk güçlerimize bildirilmelidir.”

Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu