banner851

banner614

DÜZCESPOR MAÇI ÖNCESİ 4 GÖZALTI!

banner619

Düzcespor ile Çatalcaspor arasında yarın Düzce’de oynanacak maç öncesi sosyal medyada paylaşımlarla şiddeti özendirici paylaşımlar yapan 30 kişi tespit edildi. Maçta herhangi bir olumsuzluk yaşanmasını istemeyen Düzce Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 4 kişiyi gözaltına alarak haklarında işlem yaptı.

banner846
Asayiş 07.10.2017, 17:02 07.10.2017, 17:36
6161
banner844

Sporda şiddete geçit vermek istemeyen Düzce Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çok yönlü çalışması kapsamında yarınki Düzcespor Çatalcaspor maçı öncesi sosyal medya mercek altına alındı.

Karşılaşmada şiddet ortamının oluşmasına izin vermek istemeyen ekipler, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarda şiddeti özendirici içeriklere yer veren ve maçın gergin bir atmosferde oynanmasına neden olabileceği değerlendirilen 30 taraftarı titiz çalışma ile belirledi.

Müsabakanın güven ortamında oynanması için şiddete fırsat vermek istemeyen polis ekipleri, sosyal paylaşım sitelerinde yaptıkları paylaşımlarla maçta gerginliğe neden olabilecek 30 kişiden 4’ünü gözaltına aldı. ‘Halkı kin ve nefrete tahrik ettikleri’ suçlamasıyla gözaltına alınan şüpheliler E.A., T.C., A.G. ve A.C. karakola götürüldü.
Emniyete götürülen şüpheliler, 6222 sayılı “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” çerçevesinde cezalandırıldı.

Düzcespor maçına yönelik çalışmalarını buna yönelik çalışma ile sınırlandırmayan emniyet güçleri ekipler, maç günü şehir merkezinde,stadyum içerisinde ve çevresinde herhangi bir şiddet olayının yaşanmasına izin vermemek için geniş güvenlik önlemleri aldı. Emniyet yetkilileri, maça gitmeyi planlayan taraftarlara da sağduyulu olmaları konusunda çağrıda bulundu.

Haber; Y. SEVER 
Yorumlar (6)
VATANDAŞ 4 yıl önce
FUTBOLUN SPOR OLDUĞUNU ÖĞRENMEDİKÇE BU İŞLER BİTMEZ YENMEKTE VAR YENİLMEKTE MASADA OYUN OYNUYORUZ İLLAKİ BİRİMİZ YENİLİYOR AMA BİRBİRİMİZİ KIRMAYALIM NE GELİRSE BAŞIMIZA ŞİDDETEN GELİYOR CEZA ALIYORUZ BUDA DÜZCE VE DÜZCELİYE YAKIŞMAZZ
Nurettin 4 yıl önce
Biz düzcesporluyuz..ben sdata girerken su sokmuyolar bunu şiddetle kınıyorum..içerde bardak su satıyorlar daha tehlikeli..büyük su bile almıyorlar..10 kuruşluk su 1 lira ayıptır bu ne rant.
aziziyeli 4 yıl önce
Selim sen olmeyi bayilmak mi saniyon
Düzcee 4 yıl önce
ÖNCE VATAN SONRA DÜZCESPOR
Kırmızı şimşirler 4 yıl önce
Şu ismi değiştirin artik be. Çakma isim
Selim 4 yıl önce
"Herkes sever biz öluruz"diye sacma salak bir sloganlari var.