banner851

banner955

EKİPLERİ SÖNDÜRMEK İÇİN SEFERBER OLDU

Kalıcı Konutlar Bölgesi Demetevler Mahallesi mevkiindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Kısa sürede geniş alana yayılan yangını söndürmek için bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Diğer taraftan aynı dakikalarda bir yangın haberi de Yığılca'dan geldi. Yığılca'da da ormanlık alanda başlayan yangını söndürmek için hem itfaiye hem de orman işletme ekipleri seferber oldu.

Asayiş 12.08.2020, 13:59 12.08.2020, 18:00
4647

Düzce'de son dönemde artan orman yangınlarına yenileri ekleniyor. Ormanlarda ateş yakılmaması yönünde yapılan uyarılara dikkat edilmemesi yüzünden insan kaynaklı yangınlar oksijen deposu ağaçları ve yeşil alanları kül ediyor.

Bugün öğle saatlerinde hem Kalıcı Konutlar Bölgesi hem de Yığılca'dan orman yangını haberi geldi. Kalıcı Konutlar Demetevler Mahallesi'nde ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle oluşan büyük duman gökyüzünü kapladı.

Çıkan yangına ekipler,  Orman İşletmesine ait arazözler, Düzce Belediyesi itfaiye araçları ve Düzce Belediyesine ait iş makinaları ile müdahale ettiler.

Olay yerine gelerek yangın hakkında bilgi alan Düzce İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Cengiz Tuncer'de müdahale etti. Yangın, Orman İşletme Müdürlüğü ve İtfaiye ekiplerinin uzun çalışmalarının ardından güçlükle kontrol altına alındı.

Yanan bölgede Orman İşletme ve İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları devam ederken, yaklaşık 20 dönümlük alanın yandığı belirtildi. 

Öte yandan diğer yangının adresi olan Yiğılca'da da orman işletme ekipleri ve Yığılca Belediyesi itfaiyesi büyük orman yangınını söndürmek için seferber oldu.

banner844
Yorumlar (4)
Düzceli 2 yıl önce
Doktor bırak bu reklam işlerini asli görevine dön,nedir siyasetten beklentin.
Huseyın 2 yıl önce
Arı ısletmecılerı ormmana arı kovanların bırakıorlar yok efendim bız ızın aldık orman ısletme mudurlugınden ondan sonrada orman yangınları baslıor bunun sorumlusu kım?
Madur 2 yıl önce
Allah'tan rüzgar ters yönden esmiyadu vatandaşlarda.n daha dikkatli ve tedbirli olunması rica olunur
Dr 2 yıl önce
Bu Yasin Yılmaz dan başka adam mı kalmadı Düzce de her haberde var böyle beceriksiz adamları görmek istemiyoruz gitsin eşini calıstırsın pandemide
22
açık