banner851

banner614

EKİPLERİ ZAMANLA YARIŞTI

banner619

Akçakoca bu akşam yaşanan 3 farklı yangın haberiyle sarsıldı. Melenağzı ve Balatlı köylerinde çıkan yangınlar kontrol altına yeni alınmışken bir yangın haberi de Hasançavuş Köyü’nden geldi.

banner846
Asayiş 08.02.2021, 22:03 09.02.2021, 10:03
2303
banner844

Alınan bilgiye göre, Melenağzı Köyü’nde yaklaşık 30 dönüm ormanlık arazisinde çıkan yangın, orman işletme müdürlüğü ekipleri tarafından uzun uğraşlar sonucunda kontrol altına alındı.

Melenağzı Köyü’ndeki yangın sonrası Balatlı Köyü’nde de bir yangın çıktı.

Köy girişindeki çalı yığınının yandığını gören vatandaşlar Balatlı Köyü Muhtarı Mehmet Çil’e haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler yangını büyümeden kısa sürede söndürdü.

Yetkililer, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle özellikle köylerde yaşayan vatandaşların ormanlık alanlara yakın bölgelerde ateş yakmaması uyarısında bulundu.

BİR YANGIN HABERİ DE HASANÇAVUŞ’TAN

Öte yandan bu köylerde meydana gelen yangın haberlerinin üzerinden henüz kısa bir zaman geçmişken bir yangın haberi de ilçeye bağlı Hasançavuş Köyü’nden geldi.

EKİPLER ZAMANLA YARIŞTI

Alınan bilgiye göre, Akçakoca ilçesi Hasançavuş Köyü’nde yangını gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler yangının olduğu bölgeye arazi şartlarından dolayı ulaşmak için dozerle yol açma çalışması yaptı. Uzun uğraşlar sonucu yangın bölgesine ulaşan ekiplerin müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alınırken 20 dönümlük ormanlık alan küle döndü.

Düzce Valisi Cevdet Atay, yangında zarar gören alanı inceledi ve yetkililerden yangın hakkında bilgi aldı.

Yorumlar (1)
vatandaş 6 ay önce
muhteşem bir lodos var şu havada bir kibrit çöpü bile duzcenin tümünü yakar, lütfen duyarlı olalım